Filmi juaj i preferuar

Zgjidhni kinemanë tuaj të preferuar kështu do ta keni më të lehtë te lundroni në faqen tonë

Mbyll

Filmi juaj i preferuar

  • Cineplexx QTU
  • Cineplexx TEG

Zonja me kamelie (Balet), Bolshoi, 2018

Zonja me kamelie (Balet), Bolshoi, 2018

Teksa ai mbërrin në Paris për herë të parë, i riu dhe naivi Armand është tërësisht i mahnitur pas takimit me magjepsësen dhe më të dëshiruaren kurtizane Marguerite Gautier. Takimi i tyre ndez një dashuri pasionante, por prapëseprapë të destinuar për të përfunduar keq.

Titulli origjinal: La dame aux camélias , Moscow Bolshoi, 2017/2018
Filmi fillon: 04.02.2018
Zgjatja e filmit: 185 Minuta
Shteti/Viti: RUS/2018
Lloji: Balet, Balet
Aktorë: Svetlana Zakharova, Edvin Revazov, Anna Tikhomirova, Semyon Chudin, Kristina Kretova, Mikhail Lobukhin, Anna Antropova, Andrei Merkuriev, Daria Khokhlova
Regjisori: Frédéric Chopin / John Neumeier
Distributori: Cikanek management

Versioni i disponueshëm

  • Satellit-Live HD

Përmbajtja

Teksa ai mbërrin në Paris për herë të parë, i riu dhe naivi Armand është tërësisht i mahnitur pas takimit me magjepsësen dhe më të dëshiruaren kurtizane Marguerite Gautier. Takimi i tyre ndez një dashuri pasionante, por prapëseprapë të destinuar për të përfunduar keq.

Programi i filmit

Blini online, Të rezervueshme Blini online, Asnjë rezervim Mund të blihen vetëm në kinema Jo në dispozicion

Opinioni juaj

Këtu mund të jepni vlerësimin tuaj personal.

Që të keni akses ju duhet të hyni ne profilin. që keni në cineplexx.alNë rast se nuk keni një profil ju mund të regjistroheni ketu