Filmi juaj i preferuar

Zgjidhni kinemanë tuaj të preferuar kështu do ta keni më të lehtë te lundroni në faqen tonë

Mbyll

Filmi juaj i preferuar

  • Cineplexx QTU
  • Cineplexx TEG

Wonka

Wonka

Bazuar në personazhin e jashtëzakonshëm në qendër të Charlie dhe Fabrika e Çokollatës, "Wonka" tregon historinë e mrekullueshme sesi shpikësi, magjistari dhe prodhuesi më i madh i çokollatës në botë u bë Willy Wonka i dashur që njohim sot.

Titulli origjinal: Wonka
Filmi fillon: 14.12.2023
Zgjatja e filmit: 112 Minuta
Shteti/Viti: AUS, CAN, FRA, USA, GBR/2023
Lloji: Aventure, Familjar, Komedi
Aktorë: Timothée Chalamet, Olivia Colman, Hugh Grant, Keegan-Michael Key, Sally Hawkins, Rowan Atkinson
Regjisori: Paul King
Distributori: Blitz film i video distribucija d.o.o.

Versioni i disponueshëm

  • Digital 2D

Përmbajtja

Bazuar në personazhin e jashtëzakonshëm në qendër të Charlie dhe Fabrika e Çokollatës, "Wonka" tregon historinë e mrekullueshme sesi shpikësi, magjistari dhe prodhuesi më i madh i çokollatës në botë u bë Willy Wonka i dashur që njohim sot.

Programi i filmit

Blini online, Të rezervueshme Blini online, Asnjë rezervim Mund të blihen vetëm në kinema Jo në dispozicion

Opinioni juaj

Këtu mund të jepni vlerësimin tuaj personal.

Që të keni akses ju duhet të hyni ne profilin. që keni në cineplexx.alNë rast se nuk keni një profil ju mund të regjistroheni ketu