Filmi juaj i preferuar

Zgjidhni kinemanë tuaj të preferuar kështu do ta keni më të lehtë te lundroni në faqen tonë

Mbyll

Filmi juaj i preferuar

  • Cineplexx QTU
  • Cineplexx TEG

West Side Story

Vlerësimi

Yje

Vlerësime,

Ky film nuk është votuar bëhu i/e para

West Side Story

Një përshtatje e muzikalit të vitit 1957, West Side Story tregon dashurinë e ndaluar dhe rivalitetin midis Jets dhe Sharks, dy bandave adoleshente, me prejardhje të ndryshme etnike.

Titulli origjinal: West Side Story
Filmi fillon: 09.12.2021
Shteti/Viti: USA/2020
Lloji: Muzikfilm
Aktorë: Ansel Elgort, Rachel Zegler, Rita Moreno, Corey Stoll, Bryan D'Arcy James
Regjisori: Steven Spielberg
Distributori: Blitz film i video distribucija d.o.o.

Versioni i disponueshëm

  • Digital 2D

Përmbajtja

Një përshtatje e muzikalit të vitit 1957, West Side Story tregon dashurinë e ndaluar dhe rivalitetin midis Jets dhe Sharks, dy bandave adoleshente, me prejardhje të ndryshme etnike.

Programi i filmit

Blini online, Të rezervueshme Blini online, Asnjë rezervim Mund të blihen vetëm në kinema Jo në dispozicion

Opinioni juaj

Këtu mund të jepni vlerësimin tuaj personal.

Që të keni akses ju duhet të hyni ne profilin. që keni në cineplexx.alNë rast se nuk keni një profil ju mund të regjistroheni ketu