Filmi juaj i preferuar

Zgjidhni kinemanë tuaj të preferuar kështu do ta keni më të lehtë te lundroni në faqen tonë

Mbyll

Filmi juaj i preferuar

  • Cineplexx QTU
  • Cineplexx TEG
Cineplexx Logo

The Woman King

Vlerësimi

Yje

Vlerësime,

Ky film nuk është votuar bëhu i/e para

The Woman King

Një histori epike e frymëzuar nga ngjarjet e vërteta të ndodhura në Mbretërinë e Dahomey, një nga shtetet më të fuqishme të Afrikës në shekujt e 18 dhe 19.

Titulli origjinal: The Woman King
Filmi fillon: 27.10.2022
Zgjatja e filmit: 126 Minuta
Shteti/Viti: CAN, USA/2022
Lloji: Aksion, Dramë, Histori
Aktorë: Lashana Lynch, Viola Davis, Thuso Mbedu, Hero Fiennes Tiffin, Sheila Atim
Regjisori: Gina Prince-Bythewood
Distributori: Continental film

Versioni i disponueshëm

  • Digital 2D

Përmbajtja

Një histori epike e frymëzuar nga ngjarjet e vërteta të ndodhura në Mbretërinë e Dahomey, një nga shtetet më të fuqishme të Afrikës në shekujt e 18 dhe 19.

Programi i filmit

Blini online, Të rezervueshme Blini online, Asnjë rezervim Mund të blihen vetëm në kinema Jo në dispozicion

Opinioni juaj

Këtu mund të jepni vlerësimin tuaj personal.

Që të keni akses ju duhet të hyni ne profilin. që keni në cineplexx.alNë rast se nuk keni një profil ju mund të regjistroheni ketu