Filmi juaj i preferuar

Zgjidhni kinemanë tuaj të preferuar kështu do ta keni më të lehtë te lundroni në faqen tonë

Mbyll

Filmi juaj i preferuar

  • Cineplexx QTU
  • Cineplexx TEG

Thank You for Bombing

Vlerësimi

Ky film nuk është votuar bëhu i/e para

Thank You for Bombing

Kur një grup ushtarësh amerikanë në Afganistan djegin Kuranin, incidenti prodhon një polemikë mbarëbotërore dhe mediat ndërkombëtare të lajmeve dërgojnë trupat e tyre investigative në terren. Për repoterin austriak Ewald, detyra e dhënë ndërpritet që në nisje, kur ai shikon dikë nga e shkuara. Milje larg, në Kabul, reporterja amerikane Lana lufton për të fituar respektin e kolegut të saj për punën e saj si një korrespondente në terren. Disa kate sipër saj qëndron Cal, një reporter i djegur e i irrituar për faktit që i duhet të raportojë nga tarraca e hotelit. Kjo histori e trefishtë na paraqet shkurtimisht eksperiencën njerëzore - tensionin dhe ankthin, por gjithashtu dhe përditshmërinë midis tyre - pas tekstit e fjalëve që përbëjnë lajmet tona të përditshme.

Titulli origjinal: Thank You for Bombing
Filmi fillon: 08.03.2018
Zgjatja e filmit: 100 Minuta
Shteti/Viti: AUT/2015
Lloji: Dramë
Aktorë: Erwin Steinhauer, Manon Kahle, Raphael von Bargen, Alan Burgon
Regjisori: Barbara Eder
Distributori: CPXX

Versioni i disponueshëm

  • Digital 2D

Përmbajtja

Kur një grup ushtarësh amerikanë në Afganistan djegin Kuranin, incidenti prodhon një polemikë mbarëbotërore dhe mediat ndërkombëtare të lajmeve dërgojnë trupat e tyre investigative në terren. Për repoterin austriak Ewald, detyra e dhënë ndërpritet që në nisje, kur ai shikon dikë nga e shkuara. Milje larg, në Kabul, reporterja amerikane Lana lufton për të fituar respektin e kolegut të saj për punën e saj si një korrespondente në terren. Disa kate sipër saj qëndron Cal, një reporter i djegur e i irrituar për faktit që i duhet të raportojë nga tarraca e hotelit. Kjo histori e trefishtë na paraqet shkurtimisht eksperiencën njerëzore - tensionin dhe ankthin, por gjithashtu dhe përditshmërinë midis tyre - pas tekstit e fjalëve që përbëjnë lajmet tona të përditshme.

Programi i filmit

Blini online, Të rezervueshme Blini online, Asnjë rezervim Mund të blihen vetëm në kinema Jo në dispozicion

Opinioni juaj

Këtu mund të lini komentet tuaja

Që të keni akses ju duhet të hyni ne profilin. që keni në cineplexx.alNë rast se nuk keni një profil ju mund të regjistroheni ketu