Vaiana

Vlerësimi

Ky film nuk është votuar bëhu i/e para

Vaiana

Një vajze e re përdor talentin e saj në lundrim për t’u nisur drejt një ishull imagjinar. Aventurës së saj i bashkohet heroi i saj, gjysmëperëndia legjendare Maui.

Titulli origjinal: Moana
Filmi fillon: 24.11.2016
Zgjatja e filmit: 113 Minuta
Shteti/Viti: USA/2016
Lloji: Animacion, Aventure
Aktorë: Auli'i Cravalho, Dwayne Johnson
Regjisori: Ron Clements, John Musker
Distributori: 2i Film d.o.o.

Versioni i disponueshëm

  • Digital 2D
  • Digital 3D

Përmbajtja

Një vajze e re përdor talentin e saj në lundrim për t’u nisur drejt një ishull imagjinar. Aventurës së saj i bashkohet heroi i saj, gjysmëperëndia legjendare Maui.

Programi i filmit

Na vjen keq! Programi i filmit nuk është bërë akoma publik.
Blini online, Të rezervueshme Blini online, Asnjë rezervim Mund të blihen vetëm në kinema Jo në dispozicion

Opinioni juaj

Këtu mund të lini komentet tuaja

Që të keni akses ju duhet të hyni ne profilin. që keni në cineplexx.alNë rast se nuk keni një profil ju mund të regjistroheni ketu


Komentet e përdoruesit

kokushta, 05.01.2017

Vaiana

Nje film goxha i bukur per tu pare ne familje. Ka disa mesazhe shume te bukur, si guximi, te mos dorezohesh perpara veshtiresive, pergjegjesia, dashuria per familjen dhe njerezit. Te gjitha keto gershetohen mire ne aventuren e Vaianes. Gjithashtu na meson se ne momente te veshtira mund tu kerkosh ndihme njerezve te familjes dhe te gjesh mbeshtetje te ata. Animacion shumi i bukur dhe teknologjia 3D e ben dhe me terheqes filmin. Do me pelqente qe filmat te jene te dubluar, pasi per femijet eshte pak e veshtire qe te perqendrohen te filmi nderkohe qe duhet te lexojne titrat.

Trego më shumë Trego më pak