Filmi juaj i preferuar

Zgjidhni kinemanë tuaj të preferuar kështu do ta keni më të lehtë te lundroni në faqen tonë

Mbyll

Filmi juaj i preferuar

  • Cineplexx QTU
  • Cineplexx TEG

Marnie (Opera), NY MET, 2018

Marnie (Opera), NY MET, 2018

Vepra operistike "Marnie" nga Nico Muhly, bazuar në novelën e Winston Graham, e cila ka frymëzuar dhe trillerin e Alfred Hitchock, këtë sezon do të ketë premierën e saj në Metropolian Opera. Isabel Leonard performon në rolin kryesor, përkrah Christopher Maltman si bashkëshorti i saj shantazhues Mark Rutland, Iestyn Davies si vëllai i tij Terry, Janis Kelly si Znj. Rutland dhe e mirënjohura gjysëm-sopranoja Denyce Graves si e ëma e Marnie. Dirigjent Robert Spano. "Marnie" është një bashkë-prodhim me Operan Kombëtare Angleze, ku pati dhe premierën në vitin 2017.

Titulli origjinal: Marnie (Opera), NY MET, 2018
Filmi fillon: 10.11.2018
Zgjatja e filmit: 200 Minuta
Shteti/Viti: USA/2018
Lloji: Oper, Transmetim-Live
Aktorë: Isabel Leonard, Janis Kelly, Denyce Graves, Iestyn Davies, Christopher Maltman
Regjisori: Robert Spano
Distributori: Cikanek management

Versioni i disponueshëm

  • Satellit-Live HD

Përmbajtja

Vepra operistike "Marnie" nga Nico Muhly, bazuar në novelën e Winston Graham, e cila ka frymëzuar dhe trillerin e Alfred Hitchock, këtë sezon do të ketë premierën e saj në Metropolian Opera. Isabel Leonard performon në rolin kryesor, përkrah Christopher Maltman si bashkëshorti i saj shantazhues Mark Rutland, Iestyn Davies si vëllai i tij Terry, Janis Kelly si Znj. Rutland dhe e mirënjohura gjysëm-sopranoja Denyce Graves si e ëma e Marnie. Dirigjent Robert Spano. "Marnie" është një bashkë-prodhim me Operan Kombëtare Angleze, ku pati dhe premierën në vitin 2017.

Programi i filmit

Blini online, Të rezervueshme Blini online, Asnjë rezervim Mund të blihen vetëm në kinema Jo në dispozicion

Opinioni juaj

Këtu mund të jepni vlerësimin tuaj personal.

Që të keni akses ju duhet të hyni ne profilin. që keni në cineplexx.alNë rast se nuk keni një profil ju mund të regjistroheni ketu