Filmi juaj i preferuar

Zgjidhni kinemanë tuaj të preferuar kështu do ta keni më të lehtë te lundroni në faqen tonë

Mbyll

Filmi juaj i preferuar

  • Cineplexx QTU
  • Cineplexx TEG

Luisa Miller (Opera), NY MET, 2018

Luisa Miller (Opera), NY MET, 2018

Drejtori Muzikor i MET, James Levine dirigjon një rivënie në skenë të Luisa Miller, e cila nuk është parë në MET që në vitin 2006. Me Sonya Yoncheva në rolin e fshatares Luisa përballë Piotr Beczala në rolin e Rodolfos në tragjedinë e Verdi-t rreth një vajze të re e cila sakrifikon lumturinë e saj në përpjekje për të shpëtuar jetën e të atit. Kasta gjithashtu përfshin Plácido Domingo në rolin e babait të Luisa, Olesya Petrova në rolin e Federica, Alexander Vinogradov në debutimin e tij në MET dhe Dmitry Belosselskiy përkatësisht në rolin e Walter dhe Wurm, të pamëshirshmit të vendosur për të përçarë Luisen dhe Rodolfon.

Titulli origjinal: Luisa Miller (Opera), NY MET, 2018
Filmi fillon: 14.04.2018
Zgjatja e filmit: 218 Minuta
Shteti/Viti: USA/2018
Lloji: Oper, Transmetim-Live
Aktorë: Sonya Yoncheva, Olesya Petrova, Piotr Beczala, Plácido Domingo, Alexander Vinogradov, Dmitry Belosselskiy
Regjisori: James Levine
Distributori: Cikanek management

Versioni i disponueshëm

  • Satellit-Live HD

Përmbajtja

Drejtori Muzikor i MET, James Levine dirigjon një rivënie në skenë të Luisa Miller, e cila nuk është parë në MET që në vitin 2006. Me Sonya Yoncheva në rolin e fshatares Luisa përballë Piotr Beczala në rolin e Rodolfos në tragjedinë e Verdi-t rreth një vajze të re e cila sakrifikon lumturinë e saj në përpjekje për të shpëtuar jetën e të atit. Kasta gjithashtu përfshin Plácido Domingo në rolin e babait të Luisa, Olesya Petrova në rolin e Federica, Alexander Vinogradov në debutimin e tij në MET dhe Dmitry Belosselskiy përkatësisht në rolin e Walter dhe Wurm, të pamëshirshmit të vendosur për të përçarë Luisen dhe Rodolfon.

Programi i filmit

Blini online, Të rezervueshme Blini online, Asnjë rezervim Mund të blihen vetëm në kinema Jo në dispozicion

Opinioni juaj

Këtu mund të lini komentet tuaja

Që të keni akses ju duhet të hyni ne profilin. që keni në cineplexx.alNë rast se nuk keni një profil ju mund të regjistroheni ketu