Filmi juaj i preferuar

Zgjidhni kinemanë tuaj të preferuar kështu do ta keni më të lehtë te lundroni në faqen tonë

Mbyll

Filmi juaj i preferuar

  • Cineplexx QTU
  • Cineplexx TEG

Love

Vlerësimi

Yje

Vlerësime,

Ky film nuk është votuar bëhu i/e para

Love

Geri, kthehet në Tirane pas një kohe shumë të gjatë i lodhur nga bashkëjetesa dhe kërkon të takojë miqtë e mbase dhe dashurinë.... Këtu, ndërthurur me episode komike, ai jo vetëm që nuk gjen asgjë nga ato që ka lënë por një pjesë e miqve janë në kriza edhe më të mëdha. Transformimi i shoqërisë, historitë e dashurisë, aventurat, na tregojnë që jeta është personale dhe fataliteti absurd na mund, pa na dhënë mundësinë të jemi vetvetja, mbase asnjëherë në jetë. E trishtë për t'u thënë, e pamundur për të mos u pranuar.

Titulli origjinal: Love
Filmi fillon: 19.12.2019
Zgjatja e filmit: 95 Minuta
Shteti/Viti: ALB/2019
Lloji: Komedi, Romancë
Aktorë: Genti Kame, Olta Gixhari, Gentjan Zenelaj, Gent Hazizi, Rozi Kostani, Herjon Mustafaraj, Luli Bitri
Regjisori: Dionis Papadhimitri
Distributori: Papadhimitri Film Production

Versioni i disponueshëm

  • Digital 2D

Përmbajtja

Geri, kthehet në Tirane pas një kohe shumë të gjatë i lodhur nga bashkëjetesa dhe kërkon të takojë miqtë e mbase dhe dashurinë.... Këtu, ndërthurur me episode komike, ai jo vetëm që nuk gjen asgjë nga ato që ka lënë por një pjesë e miqve janë në kriza edhe më të mëdha. Transformimi i shoqërisë, historitë e dashurisë, aventurat, na tregojnë që jeta është personale dhe fataliteti absurd na mund, pa na dhënë mundësinë të jemi vetvetja, mbase asnjëherë në jetë. E trishtë për t'u thënë, e pamundur për të mos u pranuar.

Programi i filmit

Blini online, Të rezervueshme Blini online, Asnjë rezervim Mund të blihen vetëm në kinema Jo në dispozicion

Opinioni juaj

Këtu mund të jepni vlerësimin tuaj personal.

Që të keni akses ju duhet të hyni ne profilin. që keni në cineplexx.alNë rast se nuk keni një profil ju mund të regjistroheni ketu