Filmi juaj i preferuar

Zgjidhni kinemanë tuaj të preferuar kështu do ta keni më të lehtë te lundroni në faqen tonë

Mbyll

Filmi juaj i preferuar

  • Cineplexx QTU
  • Cineplexx TEG

Legend of the Demon Cat

Vlerësimi

Ky film nuk është votuar bëhu i/e para

Legend of the Demon Cat

Murgu budist japonez, Kukai u dërgua në Dinastine Tang në Kinë për të mësuar rreth kulturës dhe qytetërimit kinez. Gjatë kësaj kohe, ai njihet me poetin e quajtur Bai Letian. Papritur, në qytet nisin të ndodhin ngjarje të pazakonta e vdekje, përfshirë dhe vdekjen e konkubinës Yang, e cila lidhet me macen djall, që po terrorizon qytetin. Monk dhe poeti bashkohen në investigimin e vdekjes së Yang, duke ndjekur gjurmët e maces djall që zbulon fakte të fshehura.

Titulli origjinal: Kûkai
Filmi fillon: 12.04.2018
Zgjatja e filmit: 129 Minuta
Shteti/Viti: CHN/2017
Lloji: Dramë, Fantazi, Mister
Aktorë: Xuan Huang, Shôta Sometani, Yuqi Zhang
Regjisori: Kaige Chen
Distributori: FAME SOLUTIONS

Versioni i disponueshëm

  • Digital 2D

Përmbajtja

Murgu budist japonez, Kukai u dërgua në Dinastine Tang në Kinë për të mësuar rreth kulturës dhe qytetërimit kinez. Gjatë kësaj kohe, ai njihet me poetin e quajtur Bai Letian. Papritur, në qytet nisin të ndodhin ngjarje të pazakonta e vdekje, përfshirë dhe vdekjen e konkubinës Yang, e cila lidhet me macen djall, që po terrorizon qytetin. Monk dhe poeti bashkohen në investigimin e vdekjes së Yang, duke ndjekur gjurmët e maces djall që zbulon fakte të fshehura.

Programi i filmit

Blini online, Të rezervueshme Blini online, Asnjë rezervim Mund të blihen vetëm në kinema Jo në dispozicion

Opinioni juaj

Këtu mund të lini komentet tuaja

Që të keni akses ju duhet të hyni ne profilin. që keni në cineplexx.alNë rast se nuk keni një profil ju mund të regjistroheni ketu