Filmi juaj i preferuar

Zgjidhni kinemanë tuaj të preferuar kështu do ta keni më të lehtë te lundroni në faqen tonë

Mbyll

Filmi juaj i preferuar

  • Cineplexx QTU
  • Cineplexx TEG

La Sylphide (Balet), Bolshoi, 2018

La Sylphide (Balet), Bolshoi, 2018

Ditën e dasmës së tij, i riu Scotsman James u zgjua nga puthja e një krijese magjike me krahë, një ''Sylph''. I magjepsur nga bukuria e saj, James rrezikon gjithçka për të ndjekur një dashuri të paarritshme... "La Sylphide" është një nga baletet më të vjetra në botë dhe një thesar në stilin Bournonville danez. Rikthyer për Bolshoin nga eksperti Bournonville, Johan Kobborg, ky prodhim është një kryevepër romantike e kohëve të sotme.

Titulli origjinal: La Sylphide, Moscow Bolshoi, 2018
Filmi fillon: 11.11.2018
Zgjatja e filmit: 120 Minuta
Shteti/Viti: RUS/2018
Lloji: Balet
Aktorë: The Bolshoi Principals, Soloists and Corps de Ballet
Regjisori: Herman Severin Løvenskiold / Johan Kobborg after August Bournonville
Distributori: Cikanek management

Versioni i disponueshëm

  • Satellit-Live HD

Përmbajtja

Ditën e dasmës së tij, i riu Scotsman James u zgjua nga puthja e një krijese magjike me krahë, një ''Sylph''. I magjepsur nga bukuria e saj, James rrezikon gjithçka për të ndjekur një dashuri të paarritshme... "La Sylphide" është një nga baletet më të vjetra në botë dhe një thesar në stilin Bournonville danez. Rikthyer për Bolshoin nga eksperti Bournonville, Johan Kobborg, ky prodhim është një kryevepër romantike e kohëve të sotme.

Programi i filmit

Blini online, Të rezervueshme Blini online, Asnjë rezervim Mund të blihen vetëm në kinema Jo në dispozicion

Opinioni juaj

Këtu mund të jepni vlerësimin tuaj personal.

Që të keni akses ju duhet të hyni ne profilin. që keni në cineplexx.alNë rast se nuk keni një profil ju mund të regjistroheni ketu