Filmi juaj i preferuar

Zgjidhni kinemanë tuaj të preferuar kështu do ta keni më të lehtë te lundroni në faqen tonë

Mbyll

Filmi juaj i preferuar

  • Cineplexx QTU
  • Cineplexx TEG

Kthetrat e shqiponjës

Vlerësimi

Yje

Vlerësime,

Ky film nuk është votuar bëhu i/e para

Kthetrat e shqiponjës

Tiranë 1997. Kaosi pas rënies të komunizmit i ka hapur dyert një lufte të përgjakshme civile. Matia, vetëm një adoleshent, ngacmohet nga shokët e tij. Në përpjekje për të shpëtuar, ai fshihet brenda një bunkeri të braktisur. Në atë ndërtesë drithëruese, Matia do të jetë i pari që do të zbulojë diçka të frikshme dhe të paimagjinueshme që do të ndryshojë gjithë jetën e tij.... Tiranë 2022. Davide, Xhulia, Nua dhe Adrian po planifikojnë të ardhmen e tyre të re; një investim për një ambient të ri modern duke përdorur një bunker nga regjimi i mëparshëm. Një prej tyre, fshehurazi, përpiqet të mashtrojë të tjerët për të shlyer një borxh ndaj disa "të njohurve të vjetër", të cilët nuk marrin jo për përgjigje. Në bunkerin, ku grupi i të rinjve presin që ëndrra e tyre të realizohet, do të gjejnë drogë, dhunë dhe frikë. Edhe pse tmerri i vërtetë fshihet pas një muri të vjetër. Një tmerr gjakatar i armatosur me thika vdekjeprurëse.

Titulli origjinal: Kthetrat e shqiponjës
Filmi fillon: 27.10.2022
Zgjatja e filmit: 82 Minuta
Shteti/Viti: ALB/2022
Lloji: Aksion, Horror, Triller
Aktorë: Manuela Arcuri, Francesco Rossini, Arnold Damazzeti, Lorenzo Lepori, Matia Çobanaj, Ermir Jonka, Ilirda Bejleri, Joli Emiri, Ismail Shino, Xhino Musollari, Edvin Mustafa, Elidon Alika, Endrit Ahmetaj
Regjisori: Alex Visani

Versioni i disponueshëm

  • Digital 2D

Përmbajtja

Tiranë 1997. Kaosi pas rënies të komunizmit i ka hapur dyert një lufte të përgjakshme civile. Matia, vetëm një adoleshent, ngacmohet nga shokët e tij. Në përpjekje për të shpëtuar, ai fshihet brenda një bunkeri të braktisur. Në atë ndërtesë drithëruese, Matia do të jetë i pari që do të zbulojë diçka të frikshme dhe të paimagjinueshme që do të ndryshojë gjithë jetën e tij.... Tiranë 2022. Davide, Xhulia, Nua dhe Adrian po planifikojnë të ardhmen e tyre të re; një investim për një ambient të ri modern duke përdorur një bunker nga regjimi i mëparshëm. Një prej tyre, fshehurazi, përpiqet të mashtrojë të tjerët për të shlyer një borxh ndaj disa "të njohurve të vjetër", të cilët nuk marrin jo për përgjigje. Në bunkerin, ku grupi i të rinjve presin që ëndrra e tyre të realizohet, do të gjejnë drogë, dhunë dhe frikë. Edhe pse tmerri i vërtetë fshihet pas një muri të vjetër. Një tmerr gjakatar i armatosur me thika vdekjeprurëse.

Programi i filmit

Blini online, Të rezervueshme Blini online, Asnjë rezervim Mund të blihen vetëm në kinema Jo në dispozicion

Opinioni juaj

Këtu mund të jepni vlerësimin tuaj personal.

Që të keni akses ju duhet të hyni ne profilin. që keni në cineplexx.alNë rast se nuk keni një profil ju mund të regjistroheni ketu