Filmi juaj i preferuar

Zgjidhni kinemanë tuaj të preferuar kështu do ta keni më të lehtë te lundroni në faqen tonë

Mbyll

Filmi juaj i preferuar

  • Cineplexx QTU
  • Cineplexx TEG

Kësulat

Vlerësimi

Yje

Vlerësime,

Ky film nuk është votuar bëhu i/e para

Kësulat

KËSULAT është një film i cili pasqyron jetën e dy familjeve, një shqiptare dhe një serbe – shokë dhe fqinjë, të cilat i ndanë lufta në Kosovë në vitin 1999. Ngjarja zhvillohet në një fshat të vogël në Kosovë gjatë kulmit të luftës së 1999 me Serbinë. Mjeku shqiptar lokal akuzohet se është tradhtar ndërsa vazhdon të jetë mik dhe ta trajtojë familjen e vetme serbe në fshat.

Titulli origjinal: Kësulat
Filmi fillon: 09.05.2019
Zgjatja e filmit: 81 Minuta
Shteti/Viti: RKS, GBR/2018
Lloji: Dramë
Aktorë: Bislim Muçaj, Ismail Kasumi, May-Linda Kosumovic, Selman Jusufi, Jimi Tihofsi
Regjisori: Alan M. Trow
Distributori: ATDHEU FILMS

Versioni i disponueshëm

  • Digital 2D

Përmbajtja

KËSULAT është një film i cili pasqyron jetën e dy familjeve, një shqiptare dhe një serbe – shokë dhe fqinjë, të cilat i ndanë lufta në Kosovë në vitin 1999. Ngjarja zhvillohet në një fshat të vogël në Kosovë gjatë kulmit të luftës së 1999 me Serbinë. Mjeku shqiptar lokal akuzohet se është tradhtar ndërsa vazhdon të jetë mik dhe ta trajtojë familjen e vetme serbe në fshat.

Programi i filmit

Blini online, Të rezervueshme Blini online, Asnjë rezervim Mund të blihen vetëm në kinema Jo në dispozicion

Opinioni juaj

Këtu mund të jepni vlerësimin tuaj personal.

Që të keni akses ju duhet të hyni ne profilin. që keni në cineplexx.alNë rast se nuk keni një profil ju mund të regjistroheni ketu