Filmi juaj i preferuar

Zgjidhni kinemanë tuaj të preferuar kështu do ta keni më të lehtë te lundroni në faqen tonë

Mbyll

Filmi juaj i preferuar

  • Cineplexx QTU
  • Cineplexx TEG

Ford v Ferrari

Vlerësimi

Yje

Vlerësime,

Ky film nuk është votuar bëhu i/e para

Ford v Ferrari

Dizenjuesi amerikan i makinave, Carroll Shelby dhe shoferi Ken Milen luftojnë me ndërhyrjet e korporatës, ligjet e fizikës dhe djajtë e tyre personalë për të ndërtuar një makinë revolucionare garash për Ford dhe sfidojnë Ferrarin në "24 House of Le Mans", në vitin 1966.

Titulli origjinal: Ford v Ferrari
Filmi fillon: 14.11.2019
Zgjatja e filmit: 152 Minuta
Shteti/Viti: USA/2019
Lloji: Aksion, Biografi, Dramë
Aktorë: Christian Bale, Matt Damon, Caitriona Balfe, Jon Bernthal
Regjisori: James Mangold
Distributori: MCF MKD

Versioni i disponueshëm

  • Digital 2D

Përmbajtja

Dizenjuesi amerikan i makinave, Carroll Shelby dhe shoferi Ken Milen luftojnë me ndërhyrjet e korporatës, ligjet e fizikës dhe djajtë e tyre personalë për të ndërtuar një makinë revolucionare garash për Ford dhe sfidojnë Ferrarin në "24 House of Le Mans", në vitin 1966.

Programi i filmit

Blini online, Të rezervueshme Blini online, Asnjë rezervim Mund të blihen vetëm në kinema Jo në dispozicion

Opinioni juaj

Këtu mund të jepni vlerësimin tuaj personal.

Që të keni akses ju duhet të hyni ne profilin. që keni në cineplexx.alNë rast se nuk keni një profil ju mund të regjistroheni ketu