Filmi juaj i preferuar

Zgjidhni kinemanë tuaj të preferuar kështu do ta keni më të lehtë te lundroni në faqen tonë

Mbyll

Filmi juaj i preferuar

  • Cineplexx QTU
  • Cineplexx TEG

First Man

Vlerësimi

Ky film nuk është votuar bëhu i/e para

First Man

Një pamje mbi jetën e austronautit Neil Armstrong dhe mbi misionin legjendar hapësinor, që e bëri atë njeriun e parë që shkeli në Hënë, më 20 Korrik, 1969.

Titulli origjinal: First Man
Filmi fillon: 01.11.2018
Zgjatja e filmit: 141 Minuta
Shteti/Viti: USA/2018
Lloji: Dramë, Biografi, Histori
Aktorë: Ryan Gosling, Claire Foy, Jason Clarke, Kyle Chandler, Patrick Fugit
Regjisori: Damien Chazelle
Distributori: UIP-B.V.

Versioni i disponueshëm

  • Digital 2D

Përmbajtja

Një pamje mbi jetën e austronautit Neil Armstrong dhe mbi misionin legjendar hapësinor, që e bëri atë njeriun e parë që shkeli në Hënë, më 20 Korrik, 1969.

Programi i filmit

Blini online, Të rezervueshme Blini online, Asnjë rezervim Mund të blihen vetëm në kinema Jo në dispozicion

Opinioni juaj

Këtu mund të lini komentet tuaja

Që të keni akses ju duhet të hyni ne profilin. që keni në cineplexx.alNë rast se nuk keni një profil ju mund të regjistroheni ketu