Filmi juaj i preferuar

Zgjidhni kinemanë tuaj të preferuar kështu do ta keni më të lehtë te lundroni në faqen tonë

Mbyll

Filmi juaj i preferuar

  • Cineplexx QTU
  • Cineplexx TEG

Fifty Shades of Grey

Vlerësimi

Yje

Vlerësime,

Ky film nuk është votuar bëhu i/e para

Fifty Shades of Grey

Jeta e studentes së Letërsisë Anastasia Steele ndryshon përgjithmonë kur ajo takon bilionerin tërheqës Christian Grey.

Titulli origjinal: Fifty Shades of Grey
Filmi fillon: 12.02.2015
Zgjatja e filmit: 125 Minuta
Shteti/Viti: USA/2014
Lloji: Erotik, Romancë
Aktorë: Jamie Dornan, Dakota Johnson, Jennifer Ehle
Regjisori: Sam Taylor-Johnson
Distributori: UIP-B.V.

Versioni i disponueshëm

  • Digital 2D

Përmbajtja

"Pesëdhjetë Hijet e Greit" sjell ne ekranin e madh librin bestseller që është bërë një fenomen global. Në momentin që u publikua për herë të parë, trilogjia "Pesëdhjetë Hijet" është përkthyer në 51 gjuhë në mbarë botën dhe është shitur në shumë se 100 milionë kopje duke e bërë atë një ndër librat më shpejt të shitur në histori. Në rolet e Christian Grey dhe Anastasia Steele, të cilët janë portreti i miliona lexuesve, janë Jamie Dornan dhe Dakota Johnson. Së bashku me Jamie Dornan dhe Dakota Johnson në role të tjera janë Luka Grimes si Elliot, vëllai i Christian; Victor Rasuk si José, miku i ngushtë i Anastasias; Eloise Mumford si Kate, shoqja më e mirë e Anastasias ; Marcia Gay Harden si Dr.Grace Trevelyan Grey, nëna e Christian; Rita Ora si Mia, motra e Christian; Max Martini si Taylor, truproja i Christian; Callum Keith Rennie si Ray, njerku i Anastasias ; Jennifer Ehle si Carla, nëna e Anastasias ; dhe Dylan Neal si Bob, burri i Carlas.

Programi i filmit

Blini online, Të rezervueshme Blini online, Asnjë rezervim Mund të blihen vetëm në kinema Jo në dispozicion

Opinioni juaj

Këtu mund të jepni vlerësimin tuaj personal.

Që të keni akses ju duhet të hyni ne profilin. që keni në cineplexx.alNë rast se nuk keni një profil ju mund të regjistroheni ketu