Filmi juaj i preferuar

Zgjidhni kinemanë tuaj të preferuar kështu do ta keni më të lehtë te lundroni në faqen tonë

Mbyll

Filmi juaj i preferuar

  • Cineplexx QTU
  • Cineplexx TEG

Don Kishoti (Balet), Bolshoi, 2018

Don Kishoti (Balet), Bolshoi, 2018

Frymëzuar nga historitë heroike të kalorësve të guximshëm, Don Kishoti i Mançës dhe shërbëtori i tij besnik Sanço Panza nisen në një aventurë për të takuar gruan e tij ideale, Dulcinea. Heroi i Cervantes vjen në jetë në vendosjen në skenën e Bolshoit të kësaj performance të shkëlqyer. Me teknikën e shkëlqyer, kërcimtarët kryesorë Ekaterina Krysanova dhe Semyon Chudin udhëheqin kastën spektakolare të toreadorëve, kërcimtarëve flamenko e ciganëve, në vallëzimin virtuoz në Bolshoi.

Titulli origjinal: Don Quichotte (Ballett), Moskau Bolshoi, 2018
Filmi fillon: 02.12.2018
Zgjatja e filmit: 175 Minuta
Shteti/Viti: RUS/2018
Lloji: Balet
Distributori: Cikanek management

Versioni i disponueshëm

  • Digital 2D

Përmbajtja

Frymëzuar nga historitë heroike të kalorësve të guximshëm, Don Kishoti i Mançës dhe shërbëtori i tij besnik Sanço Panza nisen në një aventurë për të takuar gruan e tij ideale, Dulcinea. Heroi i Cervantes vjen në jetë në vendosjen në skenën e Bolshoit të kësaj performance të shkëlqyer. Me teknikën e shkëlqyer, kërcimtarët kryesorë Ekaterina Krysanova dhe Semyon Chudin udhëheqin kastën spektakolare të toreadorëve, kërcimtarëve flamenko e ciganëve, në vallëzimin virtuoz në Bolshoi.

Programi i filmit

Blini online, Të rezervueshme Blini online, Asnjë rezervim Mund të blihen vetëm në kinema Jo në dispozicion

Opinioni juaj

Këtu mund të jepni vlerësimin tuaj personal.

Që të keni akses ju duhet të hyni ne profilin. që keni në cineplexx.alNë rast se nuk keni një profil ju mund të regjistroheni ketu