Filmi juaj i preferuar

Zgjidhni kinemanë tuaj të preferuar kështu do ta keni më të lehtë te lundroni në faqen tonë

Mbyll

Filmi juaj i preferuar

  • Cineplexx QTU
  • Cineplexx TEG

Così fan tutte (Opera), NY MET, 2018

Così fan tutte (Opera), NY MET, 2018

Phelim McDermott rikthehet në MET duke vënë në skenë komedinë Così fan tutte të Mozart, drejtuar nga David Robertson. Me ngjarjet që zhvillohen në vitin 1950 në ishullin Coney, kasta përfshin Amanda Majeski në rolin e të konfliktuarës Fiordiligi, Serena Malfi në rolin e të motrës Dorabella, fituesen e çmimit Tony, Kelli O’Hara në rolin e shërbëtores së shkëlqyer Despina, Ben Bliss dhe Adam Plachetka në rolin e të fejuarit të së motrës, Ferrando e Guglielmo dhe Christopher Maltman në rolin e cinikut Don Alfonso. Così fan tutte është një bashkë-prodhim me Operan Kombetare Angleze.

Titulli origjinal: Così fan tutte (Opera), NY MET, 2018
Filmi fillon: 31.03.2018
Zgjatja e filmit: 211 Minuta
Shteti/Viti: USA/2018
Lloji: Oper, Transmetim-Live
Aktorë: Amanda Majeski, Serena Malfi, Kelli O’Hara, Ben Bliss, Adam Plachetka, Christopher Maltman
Regjisori: David Robertson
Distributori: Cikanek management

Versioni i disponueshëm

  • Satellit-Live HD

Përmbajtja

Phelim McDermott rikthehet në MET duke vënë në skenë komedinë Così fan tutte të Mozart, drejtuar nga David Robertson. Me ngjarjet që zhvillohen në vitin 1950 në ishullin Coney, kasta përfshin Amanda Majeski në rolin e të konfliktuarës Fiordiligi, Serena Malfi në rolin e të motrës Dorabella, fituesen e çmimit Tony, Kelli O’Hara në rolin e shërbëtores së shkëlqyer Despina, Ben Bliss dhe Adam Plachetka në rolin e të fejuarit të së motrës, Ferrando e Guglielmo dhe Christopher Maltman në rolin e cinikut Don Alfonso. Così fan tutte është një bashkë-prodhim me Operan Kombetare Angleze.

Programi i filmit

Blini online, Të rezervueshme Blini online, Asnjë rezervim Mund të blihen vetëm në kinema Jo në dispozicion

Opinioni juaj

Këtu mund të lini komentet tuaja

Që të keni akses ju duhet të hyni ne profilin. që keni në cineplexx.alNë rast se nuk keni një profil ju mund të regjistroheni ketu