Filmi juaj i preferuar

Zgjidhni kinemanë tuaj të preferuar kështu do ta keni më të lehtë te lundroni në faqen tonë

Mbyll

Filmi juaj i preferuar

  • Cineplexx QTU
  • Cineplexx TEG

Carmen Suite / Petrushka (Balet), Bolshoi, 2019

Carmen Suite / Petrushka (Balet), Bolshoi, 2019

Carmen, një shpirt i lirë dhe pasionant e gjen veten në një trekëndësh dashurie. Baleti pasionant, me një akt, nga koreografi kubanez Alberto Alonso, fillimisht i menduar për balerinën e parë të Bolshoit, Maya Plisetskaya do ta mbërthejë të gjithë publikun, së bashku me veprën Petrushka, një krijim i ri për Bolshoin, nga koreografi bashkëkohor Edward Clug.

Titulli origjinal: Carmen Suite / Petrouchka, Moscow Bolshoi, 2019
Filmi fillon: 19.05.2019
Zgjatja e filmit: 140 Minuta
Shteti/Viti: RUS/2019
Lloji: Balet
Aktorë: The Bolshoi Principals, Soloists and Corps de Ballet
Regjisori: Georges Bizet / Rodion Shchedrin / Igor Stravinsky / Alberto Alonso / Edward Clug
Distributori: Cikanek management

Versioni i disponueshëm

  • Satellit-Live HD

Përmbajtja

Carmen, një shpirt i lirë dhe pasionant e gjen veten në një trekëndësh dashurie. Baleti pasionant, me një akt, nga koreografi kubanez Alberto Alonso, fillimisht i menduar për balerinën e parë të Bolshoit, Maya Plisetskaya do ta mbërthejë të gjithë publikun, së bashku me veprën Petrushka, një krijim i ri për Bolshoin, nga koreografi bashkëkohor Edward Clug.

Programi i filmit

Blini online, Të rezervueshme Blini online, Asnjë rezervim Mund të blihen vetëm në kinema Jo në dispozicion

Opinioni juaj

Këtu mund të jepni vlerësimin tuaj personal.

Që të keni akses ju duhet të hyni ne profilin. që keni në cineplexx.alNë rast se nuk keni një profil ju mund të regjistroheni ketu