Filmi juaj i preferuar

Zgjidhni kinemanë tuaj të preferuar kështu do ta keni më të lehtë te lundroni në faqen tonë

Mbyll

Filmi juaj i preferuar

  • Cineplexx QTU
  • Cineplexx TEG

Bukuroshja e fjetur (Balet), Bolshoi, 2019

Bukuroshja e fjetur (Balet), Bolshoi, 2019

Mallkimi i të ligës Carabosse, në ditëlindjen e saj të 16-të e bën princeshën Aurora të bjerë në gjumë të thellë për 100 vite. Vetëm puthja e një princi mund ta thyejë mallkimin. Një përrallë e shkëlqyer e performuar nga trupa e baletit të Bolshoi, "Bukuroshja e Fjetur" përfshin personazhe magjike si zanat, Kësulëkuqen e vogël, Maçokun me Çizme dhe të bukurën, princeshë Aurora, të performuar nga Olga Smirnova, një talent i jashtëzakonshëm.

Titulli origjinal: The Sleeping Beauty, Moscow Bolshoi, 2019
Filmi fillon: 10.03.2019
Zgjatja e filmit: 170 Minuta
Shteti/Viti: RUS/2019
Lloji: Balet
Aktorë: Olga Smirnova (Princess Aurora), Semyon Chudin (Prince Désiré), Alexei Loparevich (The Evil Fairy Carabosse), Yulia Stepanova (The Lilac Fairy), Vitaly Biktimirov (Catalabutte), Artemy Belyakov (Bluebird), Anastasia Denisova (Princess Florine)
Regjisori: Pyotr Ilyich Tchaikovsky / Yuri Grigorovich
Distributori: Cikanek management

Versioni i disponueshëm

  • Digital 2D

Përmbajtja

Mallkimi i të ligës Carabosse, në ditëlindjen e saj të 16-të e bën princeshën Aurora të bjerë në gjumë të thellë për 100 vite. Vetëm puthja e një princi mund ta thyejë mallkimin. Një përrallë e shkëlqyer e performuar nga trupa e baletit të Bolshoi, "Bukuroshja e Fjetur" përfshin personazhe magjike si zanat, Kësulëkuqen e vogël, Maçokun me Çizme dhe të bukurën, princeshë Aurora, të performuar nga Olga Smirnova, një talent i jashtëzakonshëm.

Programi i filmit

Blini online, Të rezervueshme Blini online, Asnjë rezervim Mund të blihen vetëm në kinema Jo në dispozicion

Opinioni juaj

Këtu mund të jepni vlerësimin tuaj personal.

Që të keni akses ju duhet të hyni ne profilin. që keni në cineplexx.alNë rast se nuk keni një profil ju mund të regjistroheni ketu