Arrëthyesi

Arrëthyesi

Muzika: Peter Tschaikowsky

E dielë, 20 Dhjetor 2015, ora: 16:00

Balet: 140 minuta

Çmimi: 1200 Lek

Titulli origjinal: The Nutcracker
Filmi fillon: 20.12.2015
Zgjatja e filmit: 140 Minuta
Shteti/Viti: RUS/2014
Lloji: Balet, Transmetim-Live
Regjisori: Music: Peter Tschaikowsky, Choreography: Juri Grigorowitsch
Distributori: Cikanek management

Versioni i disponueshëm

  • Digital 2D

Përmbajtja

Në prag të Krishtlindjeve, Marie merr si dhuratë një Arrëthyes druri. Kur vjen mesnata, Arrëthyesi transformohet në një princ dhe e shpëton atë nga Mbreti Mi dhe ushtria e tij...
Ky klasik i dashur festash do të argetojë gjithë audiencën me sfondin e tij përrallor dhe suksesin e përjetshëm të Çajkovskit. Versioni i Bolshoit i Arrëthyesit përcjell një ndjenjë të veçantë dhe të bukur romance dhe filozofie, performuar nga heroiku Denis Rodkin si Princi i guximshëm dhe magjikja Anna Nikulina si Marie.

Programi i filmit

Na vjen keq! Programi i filmit nuk është bërë akoma publik.
Blini online, Të rezervueshme Blini online, Asnjë rezervim Mund të blihen vetëm në kinema Jo në dispozicion

Opinioni juaj

Këtu mund të lini komentet tuaja

Që të keni akses ju duhet të hyni ne profilin. që keni në cineplexx.alNë rast se nuk keni një profil ju mund të regjistroheni ketu