Filmi juaj i preferuar

Zgjidhni kinemanë tuaj të preferuar kështu do ta keni më të lehtë te lundroni në faqen tonë

Mbyll

Filmi juaj i preferuar

  • Cineplexx QTU
  • Cineplexx TEG

Alexander

Vlerësimi

Yje

Vlerësime,

Ky film nuk është votuar bëhu i/e para

Alexander

Në vitin 1990, një mekanik Shqiptar i quajtur Aleksandër Gruda ndërmori një nga bëmat më të guximshme në historinë e re të njerëzimit. Pasi u pushua nga flota detare për kundërshtim, ai rrëmbeu një anije luftarake për të fituar lirinë për veten dhe familjen e tij.

Titulli origjinal: Alexander
Filmi fillon: 05.10.2023
Zgjatja e filmit: 80 Minuta
Shteti/Viti: ALB/2023
Lloji: Dokumentar, Dramë
Aktorë: Alexander Gruda, Marjana Gruda, Marjan Kola
Regjisori: Ardit Sadiku
Distributori: Ardit Sadiku Film

Versioni i disponueshëm

  • Digital 2D

Përmbajtja

Në vitin 1990, një mekanik Shqiptar i quajtur Aleksandër Gruda ndërmori një nga bëmat më të guximshme në historinë e re të njerëzimit. Pasi u pushua nga flota detare për kundërshtim, ai rrëmbeu një anije luftarake për të fituar lirinë për veten dhe familjen e tij.

Programi i filmit

Blini online, Të rezervueshme Blini online, Asnjë rezervim Mund të blihen vetëm në kinema Jo në dispozicion

Opinioni juaj

Këtu mund të jepni vlerësimin tuaj personal.

Që të keni akses ju duhet të hyni ne profilin. që keni në cineplexx.alNë rast se nuk keni një profil ju mund të regjistroheni ketu