Filmi juaj i preferuar

Zgjidhni kinemanë tuaj të preferuar kështu do ta keni më të lehtë te lundroni në faqen tonë

Mbyll

Filmi juaj i preferuar

  • Cineplexx QTU
  • Cineplexx TEG

LajmeCineplexx tashmë vjen edhe në aplikacione celularë për platformat Android dhe iOS
Pse Jim Carrey pranoi të luante në

Pse Jim Carrey pranoi të luante në "Dumb and Dumber To"?

21.11.2014

Aktori i njohur komedian Jim Carrey shpjegon arsyen pse vendosi të luajë në filmin "Dumb and Dumer To" pasi kanë kaluar 19 vjet nga filmi i parë "Dumb and Dumber".

Matthew McConaughey nderohet me një yll në Bulevardin e Famës në Hollywood

Matthew McConaughey nderohet me një yll në Bulevardin e Famës në Hollywood

19.11.2014

Matthew McConaughey festoi Yllin e tij në Bulevardin e Famës në Hollywood së bashku me familjen e tij moderne.

Vin Diesel ndryshon tërësish në filmin e tij të ri

Vin Diesel ndryshon tërësish në filmin e tij të ri "The Last Witch Hunter"

14.11.2014

Vin Diesel shfaqet me flokë dhe mjekër në filmin e tij të ri.

Christian Bale refuzon të luajë rolin e Steve Jobs!

Christian Bale refuzon të luajë rolin e Steve Jobs!

05.11.2014

Aktori Christian Bale mendon se nuk është i denjë mjaftueshëm për të luajtur rolin e Steve Jobs dhe heq dorë.

Legjenda e Dashurisë - Transmetim Live nga Moska

Legjenda e Dashurisë - Transmetim Live nga Moska

24.10.2014

Cineplexx Albania me krenari prezanton për herë të parë në Shqipëri transmetimin LIVE në HD të Baletit të Bolshoit në Moskë.

Aktori James Marsden merr rolin e Paul Walker në filmin

Aktori James Marsden merr rolin e Paul Walker në filmin "The Best of Me".

22.10.2014

Aktori James Marsden shprehet se për të ishte një nder që mori rolin e Paul Walker në filmin "The Best of Me".

Dita e Kinemasë

Dita e Kinemasë çdo të hënë në Cineplexx. Ndiqni filmat tuaj të preferuar me çmime speciale!

Te Eventet