Filmi juaj i preferuar

Zgjidhni kinemanë tuaj të preferuar kështu do ta keni më të lehtë te lundroni në faqen tonë

Mbyll

Filmi juaj i preferuar

  • Cineplexx QTU
  • Cineplexx TEG

LajmeCineplexx tashmë vjen edhe në aplikacione celularë për platformat Android dhe iOS
Taken 3 - Filmi që shënon fundin e sagës së historisë që përfshin dhe Shqiptarët!

Taken 3 - Filmi që shënon fundin e sagës së historisë që përfshin dhe Shqiptarët!

07.01.2015

Në 8 janar të këtij viti pritet të shfaqet në sallat e kinemasë Cineplexx filmi Taken 3, i cili do të shënoje fundin e sagës së historisë që përfshin dhe Shiptarët.

Arushi i Krishtlindjeve Paddington

Arushi i Krishtlindjeve Paddington

24.12.2014

Ejani dhe festoni Krishtlindjet së bashku me familjen tuaj dhe arushin Paddington në ambjentet e Cineplexx Albania!

Exodus: Gods and Kings - Filmi me më shumë fitime në fundjavën e hapjes

Exodus: Gods and Kings - Filmi me më shumë fitime në fundjavën e hapjes

17.12.2014

Exodus: Gods and Kings i zuri vendin The Hunger Games: Mockingjay - Part 1 në Box-Officen Amerikan. Katniss Everdeen sapo humbi një betejë sepse Mockingjay kalon në vend të dytë.

Kapitulli i fundit i

Kapitulli i fundit i "Hobbit: Beteja e Pesë Ushtrive"

10.12.2014

"Hobbit: Beteja e pesë ushtrive" - i treti në trilogjinë e filmave sjell në një përfundim epik aventurat e Bilbo Baggins, Thorin Oakenshield dhe grupit të Dwarves.

Jennifer Lawrence, një talent edhe në muzikë!

Jennifer Lawrence, një talent edhe në muzikë!

03.12.2014

Kënga "The Hanging Tree" e kënduar nga Jennifer Lawrence në filmin "The Hunger Games: Mockingjay-Part 1" renditet në 40 këngët më të mira në klasifikimet muzikore.

"Penguins of Madagascar" - Më të mirët e më të mirëve!

28.11.2014

Filmi më i mirë familjar në botë për momentin. Zbuloni sekretet e zogjve më karizmatikë në botë nën mision të përfshirë në spiunazhin global, këtë herë me aventura të reja.

Dita e Kinemasë

Dita e Kinemasë çdo të hënë në Cineplexx. Ndiqni filmat tuaj të preferuar me çmime speciale!

Te Eventet