Filmi juaj i preferuar

Zgjidhni kinemanë tuaj të preferuar kështu do ta keni më të lehtë te lundroni në faqen tonë

Mbyll

Filmi juaj i preferuar

  • Cineplexx QTU
  • Cineplexx TEG
Rendit :

Programi në kinema

Shiko Detaje
Shiko Posterin
Blini online, Të rezervueshme Blini online, Asnjë rezervim Mund të blihen vetëm në kinema Jo në dispozicion
Dashuri dhe turbulenca

Dashuri dhe turbulenca

Dashuri dhe turbulenca

Komedi | 90 Minuta

Filmi fillon më: 07.04.2022

Përshkrim i shkurtër: Edi është një biznesmen mjaft i suksesshëm. Ai kujdeset shumë për veten, bën një jetë të mire dhe komode, por duket se ka një dobësi: femrat. Edi ka tre të fejuara dhe të treja janë stjuardesa. Kristina, është shqiptarja e tij e zemrës, stjuardesë e Air Albania. Eleni, koketa e tij greke, stjuardesë e Fly Greece dhe Françeska, italiania e tij pasionante, stjuardesë e ItaAirways.Kjo jetesë e Edit nuk është aspak e zakonshme, por ai ka gjetur një mënyrë shumë efikase për ta menxhuar këtë çmenduri. Falë ndihmës së asistentes së tij të palodhur dhe të sertë Fridës, Edi ia arrin gjithmonë ta mbajë situatën nën kontroll. Pjese e kësaj loje bëhet edhe Danieli, mik i fëmijërisë së Edit, i cili troket papritur në derën e këtij të fundit.Në këtë "fluturim" të qetë të Edit papritur nisin turbulencat. Për shkak të disa të papriturash, të treja stjuardesat gjenden në të njëjtën ditë, në të njëjtën shtëpi.A do të arrijë Edi t'i shpëtojë kësaj çmendurie që ka krijuar me duart e veta?

Aktorë: Gentian Zenelaj , Rudina Dembacaj, Amos Muji Zaharia, Alesia Xhemalaj, Sara Kolami, Olimpia Smajlaj, Behar Mera

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

I shikueshëm si Digital 3D

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Aksion, Aventure, Fantazi | 126 Minuta

Filmi fillon më: 05.05.2022

Përshkrim i shkurtër: Dr. Stephen Strange bën një magji të ndaluar që hap derën e multiversit, duke përfshirë një version alternativ të tij, kërcënimi i të cilit për njerëzimin është shumë i madh për forcat e kombinuara të Strange, Wong dhe Wanda Maximoff.

Aktorë: Benedict Cumberbatch, Elizabeth Olsen, Rachel McAdams, Benedict Wong, Chiwetel Ejiofor

Lugina e djalit

Lugina e djalit

Lugina e djalit

Horror | 90 Minuta

Filmi fillon më: 19.05.2022

Përshkrim i shkurtër: Një grup të rinjësh vendosin të shkojnë për kamping në një zonë të thellë malore ku vihen në kontakt me një të keqe të ngecur nga e shkuara, si rrjedhojë ata bijnë preh e saj dhe perfshihen në një kasaphanë ku shumë prej pjestarëve të grupit humbin jetën. Toni lideri i grupit drejton të mbijetuarit drejt një hakmarrje të pamundur.

Aktorë: Ergys Keta, Bujar Asqeriu, Xhani Demika, Enxhi Haxhiu, Jeta Faqolli, Arjana Shabani, Eraldo Keta

Memory

Memory

Memory

Aksion, Triller | 114 Minuta

Filmi fillon më: 19.05.2022

Përshkrim i shkurtër: Një vrasës me pagesë zbulon se ai është bërë një objektiv, pasi ka refuzuar të përfundojë një punë për një organizatë të rrezikshme kriminale. Një ribërje e filmit belg të vitit 2003, "Kujtimi i një vrasësi".

Aktorë: Liam Neeson, Monica Bellucci, Ray Stevenson, Guy Pearce

Operation Mincemeat

Operation Mincemeat

Operation Mincemeat

Dramë, Film lufte | 128 Minuta

Filmi fillon më: 12.05.2022

Përshkrim i shkurtër: Gjatë Luftës së Dytë Botërore, dy oficerë të departamentit të inteligjencës përdorin një kufomë dhe letra false për të mposhtur trupat gjermane.

Aktorë: Colin Firth, Matthew Macfadyen, Kelly Macdonald, Rufus Wright, Charlotte Hamblin

Sedër 2

Sedër 2

Sedër 2

Komedi, Aksion, Dramë | 110 Minuta

Filmi fillon më: 12.05.2022

Përshkrim i shkurtër: Roni Selimes i ndodhur në kushte të rënduara psikologjike për humbjen e djalit të tij, habitet kur sheh Sokolin “armikun” e tij të përbetuar që i vjen t'i ofrojë ndihmë duke i thënë se i kishte gjetur personat përgjegjës që qëndronin pas atentatit të bërë ndaj tyre 3 vite më parë. Duke lënë pas inatet e së shkuarës Roni vendos të braktisë jetën prej endacaku që kishte zgjedhur të bënte dhe pranon të bashkëpunojë me Sokolin. Në këtë rrugëtim të tyre do u duhet të përballen me shumë pabesira e intriga nga miqtë e tyre por veç kësaj ende nuk dihen qëllimet e Sokolit, pasi Ronit do i duhet të përballet me një të vërtetë e cila do t'i ndryshojë komplet jetën. Nga ana tjetër kemi Elonën një femër gjakftohtë, e vendosur dhe me qëllime të qarta për hakmarrje, e cila thur vazhdimisht plane e intriga për të realizuar qëllimet e saj. Kë dëshiron Elona të eliminojë me patjetër dhe a do arrijë ajo t'i përmbushë planet e saj.

Aktorë: Mariana Kondi, Ina Gjonci, Bujar Asqeriu, Xhevahir Zeneli, Marius Dervishi, Arber Xhemali, Xheni Brahja, Luljeta Nallbani, Beart Rexhepi, Muhamed Xhani, Elia Shena

Sonic The Hedgehog 2

Sonic The Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

Aksion, Komedi, Aventure | 122 Minuta

Filmi fillon më: 31.03.2022

Përshkrim i shkurtër: Bazuar në ekskluzivitetin globale të filmave videogame nga Sega, SONIC THE HEDGEHOG tregon historinë e iriqit më të shpejtë në botë ndërsa bën shtëpinë e tij të re në Tokë.

Aktorë: Jim Carrey, James Marsden, Tika Sumpter, Natasha Rothwell, Shemar Moore

The Bad Guys

The Bad Guys

The Bad Guys

Animacion, Komedi | 100 Minuta

Filmi fillon më: 28.04.2022

Përshkrim i shkurtër: Askush nuk është përpjekur ndonjëherë të jetë i mirë si "The Bad Guys". Aventura e animuar bazohet në serinë e suksesshme të librave për fëmijë nga Aaron Blabey.

The Lost City

The Lost City

The Lost City

Aksion, Komedi, Romancë | 93 Minuta

Filmi fillon më: 24.03.2022

Përshkrim i shkurtër: Një shkrimtare romantike në një turne librash së bashku me modelin e saj të kopertinës përfshihet në një tentativë rrëmbimi që i fut të dy në një aventurë në xhungël.

Aktorë: Sandra Bullock, Daniel Radcliffe, Channing Tatum, Da'Vine Joy Randolph, Oscar Nuñez

The Northman

The Northman

The Northman

Aksion, Dramë, Aventure | 136 Minuta

Filmi fillon më: 21.04.2022

Përshkrim i shkurtër: Regjisori Robert Eggers prezanton kryeveprën e tij më të fundit "The Northman". Një princ i ri viking kthehet për të kërkuar hakmarrje për vrasjen e babait të tij.

Aktorë: Nicole Kidman, Willem Dafoe, Alexander Skarsgård, Anya Taylor-Joy, Ethan Hawke