Filmi juaj i preferuar

Zgjidhni kinemanë tuaj të preferuar kështu do ta keni më të lehtë te lundroni në faqen tonë

Mbyll

Filmi juaj i preferuar

  • Cineplexx QTU
  • Cineplexx TEG
Rendit :

Programi në kinema

Shiko Detaje
Shiko Posterin
Blini online, Të rezervueshme Blini online, Asnjë rezervim Mund të blihen vetëm në kinema Jo në dispozicion
Abominable

Abominable

I shikueshëm si Digital 3D

Abominable

Animacion, Aventure, Familjar | 97 Minuta

Filmi fillon më: 03.10.2019

Përshkrim i shkurtër: Një Yeti magjik duhet të rikthehet tek familja e tij.

Djemtë e rrugës 30

Djemtë e rrugës 30

Djemtë e rrugës 30

Aksion, Romancë | 92 Minuta

Filmi fillon më: 14.11.2019

Përshkrim i shkurtër: Në një qytet të bukur turistik gjithçka e qetë, por situata ndryshon kur në qytet vjen një bandë kriminale që merret me prodhim e trafik narkotikësh. Deti e bukuritë e qytetit që deri atë ditë ishin atraksion turistik, kthehet në vendin e trafikut. Një romancë e bukur përshkruan gjithë historinë në film.

Aktorë: Anxhelo Shkreli, Ergi Bardhollari, Altin Zere, Eni Naço, Fatjon Selimaj

Doctor Sleep

Doctor Sleep

Doctor Sleep

Horror, Triller | 151 Minuta

Filmi fillon më: 07.11.2019

Përshkrim i shkurtër: Vite pas përfundimit të ngjarjeve në "The Shining", tashmë i rritur, Dan Torrance takon një vajzë të re me fuqi të ngjashme me të tijat dhe përpiqet ta mbrojë atë nga një kult i njohur si Nyja e Vërtetë, që ndjek fëmijët me superfuqi, për të mbetur të pavdekshëm.

Aktorë: Rebecca Ferguson, Ewan McGregor, Jacob Tremblay

Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

Aksion, Biografi, Dramë | 152 Minuta

Filmi fillon më: 14.11.2019

Përshkrim i shkurtër: Dizenjuesi amerikan i makinave, Carroll Shelby dhe shoferi Ken Milen luftojnë me ndërhyrjet e korporatës, ligjet e fizikës dhe djajtë e tyre personalë për të ndërtuar një makinë revolucionare garash për Ford dhe sfidojnë Ferrarin në "24 House of Le Mans", në vitin 1966.

Aktorë: Christian Bale, Matt Damon, Caitriona Balfe, Jon Bernthal

Joker

Joker

Joker

Triller, Dramë | 122 Minuta

Filmi fillon më: 03.10.2019

Përshkrim i shkurtër: Historia e origjinës së keqbërësit ikonik, siç nuk është treguar kurrë më parë në ekranin e madh të kinemasë. Një studim mbi karakterin e zymtë të Arthur Fleck, një personi të papërfillur nga shoqëria dhe një histori paralajmëruese.

Aktorë: Joaquin Phoenix, Robert De Niro, Zazie Beetz, Frances Conroy, Marc Maron

Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

I shikueshëm si Digital 3D

Maleficent: Mistress of Evil

Aventure, Familjar, Fantazi | 118 Minuta

Filmi fillon më: 18.10.2019

Përshkrim i shkurtër: Marrëdhënia e ndërlikuar mes Maleficent dhe Aurorës vazhdon teksa ato përballen me kërcënime të reja të tokës magjike të Moors.

Aktorë: Angelina Jolie, Elle Fanning, Michelle Pfeiffer, Ed Skrein, Chiwetel Ejiofor

Midway

Midway

Midway

Aksion, Dramë | 138 Minuta

Filmi fillon më: 07.11.2019

Përshkrim i shkurtër: Historia e Betejës "Midway", e treguar nga drejtuesit dhe marinarët që luftuan në të.

Aktorë: Woody Harrelson, Luke Evans, Mandy Moore, Dennis Quaid, Nick Jonas

Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

Aksion, Fantazi | 128 Minuta

Filmi fillon më: 31.10.2019

Përshkrim i shkurtër: Sarah Connor dhe Grace, e modifikuar si robot duhet të mbrojnë një vajzë të re nga një Terminator i lëngshëm i modifikuar, nga e ardhmja.

Aktorë: Linda Hamilton, Arnold Schwarzenegger, Mackenzie Davis, Natalia Reyes, Gabriel Luna

The Addams Family

The Addams Family

I shikueshëm si Digital 3D

The Addams Family

Animacion, Familjar, Komedi | 86 Minuta

Filmi fillon më: 07.11.2019

Përshkrim i shkurtër: Në version i animuar mbi familjen e veçantë të vampirëve Addams.

Aktorë: Chloë Grace Moretz, Charlize Theron, Aimee Garcia

Triumph

Triumph

Triumph

Komedi, Dokumentar | 87 Minuta

Filmi fillon më: 15.11.2019

Përshkrim i shkurtër: Kombëtarja shqiptare e futbollit nuk është kualifikuar asnjëherë për një turne të madh dhe ata duhet të përballen kundër rivalëve të Serbisë për ta dalë në kupën evropiane. Historia e tyre është eksploruar ndërsa ne ndjekim rrugëtimin e paraqitjes së tyre të parë në kupën e Evropës.

Aktorë: Lorik Cana, Gianni DeBiasi, Paolo Tramazanni, Blendi Fevziu, Dritan Shakohoxha