Filmi juaj i preferuar

Zgjidhni kinemanë tuaj të preferuar kështu do ta keni më të lehtë te lundroni në faqen tonë

Mbyll

Filmi juaj i preferuar

  • Cineplexx QTU
  • Cineplexx TEG

Pse Jim Carrey pranoi të luante në "Dumb and Dumber To"?

21.11.2014
Aktori i njohur komedian Jim Carrey pranoi të luante në filmin "Dumb and Dumber To" sepse ishte nën presion nga fansat për një film të dytë. Kanë kaluar 19 vjet (1995) nga filmi i parë "Dumb and Dumber".

Komedia e famshme ishte një sukses i paharruar në vitin 1995 dhe 19 vjet më pas, Jim Carrey dhe Jeff Daniels rikthehen për një film të dytë. Në një intervistë me Ellen DeGeneres, Carrey pranoi se ishte këmbëngulja e vazhdueshme e fansave që e bëri atë të pranonte këtë rol.

Jim Carrey shprehet: " Po pyesja veten: Cili është problemi? Vazhdimi i "Dumb and Dumber" është i pashmangshëm. Por u gëzova shumë që filmi do realizohej. Ishte vërtet presioni i fansave. Mua nuk më pëlqen të bëj vazhdime filmash, nuk dua pesë filma të së njëjtës gjë. Presioni i fansave dhe dashuria për këtë film më shtyu të pranoja dhe sigurisht shumë udhëheqës botërorë më telefononin duke më thënë: Kemi nevojë për ndihmë!"

"Dumb and Dumber To" momentalisht po transmetohet në sallat e Cineplexx Albania dhe është ndër filmat më të suksesshëm të momentit.

Dita e Kinemasë

Dita e Kinemasë çdo të hënë në Cineplexx. Ndiqni filmat tuaj të preferuar me çmime speciale!

Te Eventet