Filmi juaj i preferuar

Zgjidhni kinemanë tuaj të preferuar kështu do ta keni më të lehtë te lundroni në faqen tonë

Mbyll

Filmi juaj i preferuar

  • Cineplexx QTU
  • Cineplexx TEG

Mad Max: Fury Road në Cineplexx

14.05.2015
Mad Max: Fury Road është një film aksion Australian post-apokaliptik i 2015-ës, drejtuar, prodhuar, dhe bashkë-shkruar nga George Miller, dhe filmi i katërt i Mad Max ekskluzivitet i Miller. Fury Road është filmi i parë në 30 vjet, ku në rol kryesor merr pjesë Tom Hardy si "Mad Max" Rockatansky, duke e bërë atë filmin e parë Mad Max që nuk do të shfaqë Mel Gibson në këtë rol. Përkrah Tom Hardy merr pjesë Charlize Theron në rolin e komandantes Furiosa.

Filmi pati premierën e tij botërore më 7 maj 2015 në Teatrin Kinez TCL dhe me 14 maj do të fillojë shfaqjen globale nëpër kinema duke përfshirë dhe shfaqjen jashtë konkurimit në Festivalin e 68-të të Filmit në Kanë.

Premiera e filmit në Cineplexx Albania do të jetë në 14 maj në teknologjinë dixhital 2D dhe Real D 3D. Deri në këtë moment, filmi është vlerësuar me 9.3 yje në IMDb dhe 99% në Rotten Tomatoes.

PËRMBAJTJA:
Një histori apokaliptike e vendosur në të ardhmen e largët të planetit tonë, në një peisazh të zymtë e të shkretë ku njerëzimi është thyer, dhe pothuajse të gjithë luftojnë të çmendur për nevojat e jetës. Në kuadër të kësaj bote ekzistojnë dy rebelë në arrati që vetëm ata mund të jenë në gjëndje për të rivendosur rendin. Është Max, një njeri i veprimit dhe fjalëpak, i cili kërkon paqen e mendjes pas humbjes së gruas së tij dhe fëmijës, në pasojat e kaosit. Dhe Furiosa, një grua e veprimit që beson se rruga e saj për mbijetesë mund të arrihet në qoftë se ajo mund të arrijë të kalojë nëpër shkretëtirë përsëri për në vendlindjen e saj.

Dita e Kinemasë

Dita e Kinemasë çdo të hënë në Cineplexx. Ndiqni filmat tuaj të preferuar me çmime speciale!

Te Eventet