Filmi juaj i preferuar

Zgjidhni kinemanë tuaj të preferuar kështu do ta keni më të lehtë te lundroni në faqen tonë

Mbyll

Filmi juaj i preferuar

  • Cineplexx QTU
  • Cineplexx TEG

Kapitulli i fundit i "Hobbit: Beteja e Pesë Ushtrive"

10.12.2014
Vjen "Hobbit: Beteja e Pesë ushtrive" i treti në trilogjinë e filmave nga regjisori Peter Jackson (Fitues i Academy Award) .

"Hobbit: Beteja e pesë ushtrive" sjell në një përfundim epik aventurat e Bilbo Baggins, Thorin Oakenshield dhe grupit të Dwarves. Për të rifituar atdheun e tyre nga Dragoi Smaug, grupi lëshoi padashur një forcë vdekjeprurëse në botë. I Tërbuar, Smaug lëshon zemërimin e tij të zjarrtë poshtë mbi njerëzit e pambrojtur, gratë dhe fëmijët e liqenit-qytet. I fiksuar mbi të gjitha për të rimarrë thesarin tij, Thorin sakrifikon miqësi dhe nder dhe i grumbullon të gjithë për një përpjekje të furishme, për të nisur Bilbo-n drejt një zgjedhje të dëshpëruar dhe të rrezikshme. Por ka rreziqe edhe më të mëdha përpara. I Paparë nga ndonjëri përveç Magjistarit Gandalf, armiku i madh Sauron ka dhënë urdhër gjithë legjioneve të Orcs për një sulm vjedhurazi në Malin e vetmuar. Siç terri shtrihet në konfliktin e tyre të shkallëzuar, racat e dwarves, Elfet dhe burrat duhet të vendosin - të bashkohen ose të shkatërrohen. Bilbo e gjen veten duke luftuar për jetën e tij dhe jetën e shokëve të tij në betejën epike të pesë ushtrive...

Filmi do të shfaqet në sallat e Cineplexx Albania duke filluar nga data 11 Dhjetor në këto versione: Digital 2D, Real D 3D dhe për herë të parë në Shqipëri në cilësinë maksimale të imazhit në HFR 3D.

Dita e Kinemasë

Dita e Kinemasë çdo të hënë në Cineplexx. Ndiqni filmat tuaj të preferuar me çmime speciale!

Te Eventet