Filmi juaj i preferuar

Zgjidhni kinemanë tuaj të preferuar kështu do ta keni më të lehtë te lundroni në faqen tonë

Mbyll

Filmi juaj i preferuar

  • Cineplexx QTU
  • Cineplexx TEG

Jennifer Lawrence, një talent edhe në muzikë!

03.12.2014
Fituesja e çmimit Oscar nuk i pëlqeu shumë ideja kur mori vesh se do t’i duhej të këndonte në setin e “The Hunger Games: Mockingjay-Part 1”, por nuk ishte ashtu siç ajo kishte menduar. Kënga pati një sukses të jashtëzakonshëm duke u renditur mirë nëpër klasifikimet muzikore.

Billboard, “The Hanging Tree” është duke u bërë pjesë e 40 këngëve më të mira. Kënga e performuar nga James Newton Howard, të cilën e këndon edhe Mockingjay, për momentin renditet në klasifikimet e 20 këngëve më të mira në Angli dhe Australi.

“The Hunger Games: Mockingjay-Part 1” solli 5.9 milion dollarë fitime në fundjaven e hapjes. Edhe pse pati me pak fitime se dy filmat e parë, përsëri mban rekordin për shifrat më të larta të 2014-ës.

Filmi po transmetohet tashmë në sallat e Cineplexx Albania, duke korrur sukses. Fansat e Mockigjay janë të shumtë në mbarë globin, por mesa duket një pjesë e mirë e tyre është edhe në Shqipëri.Dita e Kinemasë

Dita e Kinemasë çdo të hënë në Cineplexx. Ndiqni filmat tuaj të preferuar me çmime speciale!

Te Eventet