Filmi juaj i preferuar

Zgjidhni kinemanë tuaj të preferuar kështu do ta keni më të lehtë te lundroni në faqen tonë

Mbyll

Filmi juaj i preferuar

  • Cineplexx QTU
  • Cineplexx TEG
Dy më mirë se një!

Dy më mirë se një!

20 dhjetor 2018

Në të njëjtën ditë festojmë bashkë hapjen e Cineplexx në QTU dhe 5-vjetorin tonë në TEG.

Gjatë gjithë ditës, biletat do të kushtojnë vetëm 200 lekë për të gjithë filmat e teknologjisë 2D e 3D, që do të shfaqen në:

• Cineplexx TEG
• Cineplexx QTU

Asnjë program për Eventet në Arkiv

Disa sugjerime:

- Biletat për Cineplexx TEG mund të blehen pranë banakut ose online nëpërmjet kartës Cineplexx Bonus Card.

- Biletat për Cineplexx QTU do të mund të blehen vetëm në banak ditën e hapjes, në dt. 20 Dhjetor.

- Për blerjen online nuk mund të përdoren kartat e debitit apo kreditit të bankave, por vetëm karta Cineplexx Bonus Card.

- Ju keni mundësinë të merrni kartën tuaj Cineplexx Bonus Card në banak në çdo moment.

- Ju këshillojmë të paraqiteni në kinema rreth 30 minuta përpara fillimit të filmit, për shkak të fluksit të madh të ditës.

- Asnjë kosto shtesë nuk do të aplikohet për filmat e teknologjisë 2D e 3D me kohëzgjatje mbi 120 dhe 140 minuta.

Aquaman

Arthur Curry (Aquaman) mëson se ai është trashëgimtari i mbretërisë nënujore të Atlantis dhe i duhet të bëjë një hap përpara për të udhëhequr njerëzit e tij dhe për t'u bërë një hero për botën.

Cineplexx TEG:

Asnjë program për Eventet në Arkiv

Aquaman

Asterix: The Secret of the Magic Potion

Pas rënies nga pema gjatë mbledhjes së bimës së veshtullit, Druid Panoramix vendos se ka ardhur koha për të siguruar të ardhmen e fshatit. I shoqëruar nga Asterix dhe Obelix, ai ndërmerr një udhëtim për në botën Gallic, për të mësuar sekretin e Ilaçit Magjik.

Cineplexx TEG:

Asnjë program për Eventet në Arkiv

Asterix: The Secret of the Magic Potion

Bumblebee

Në arratisje, në vititn 1987, Bumblebee gjen strehë në një varrezë makinash në një qytet të vogël bregdetar në Kaliforni. Charlie, në prag të 18-vjetorit, duke u perpjekur të gjejë vendin e saj në botë, zbulon Bumblebee-n, të dëmtuar e të shkatërruar nga betejat.

Cineplexx TEG:

Asnjë program për Eventet në Arkiv

Bumblebee

Creed II

Nën mbikqyrjen e Rocky Balboa, kampioni i sapo kurorëzuar Adonis Creed, përballet me Viktor Drago, të birin e Ivan Drago.

Cineplexx TEG:

Asnjë program për Eventet në Arkiv

Creed II

Dashuria S'mjafton

"Dashuria S’mjafton" me regji e skenar të Drilon Hoxhës e fotografi të Dashnor Asllanit, i sjellë si një film aksion i ndërthurur me dramën dhe intrigën. Dashuria nuk është e mjaftueshme për të arritur synimet e vendosura dhe shihet si pengesë, e të duhet të bësh pakt me botën e krimit dhe shpesh të sakrifikosh shokët e familjen për ambicien. E vetmja vlerë qe i ka mbetur qenies njerëzore po venitet me kalimin e kohës e po zëvendësohet nga inatet e hakmarrja. Filmi ilustron një të ri i cili rifiton lirinë por nuk i ndahet asaj rruge i komanduar dhe i iluminuar nga një profesor i vjetër i cili jep keshilla dhe komandon nga burgu. Peripecitë dhe ligji i mbijetesës vjen instiktivisht nga nevoja e vetëmbrojtjes. Një film që na bën të dashurojmë më shumë njerëzit, botën, natyrën e të respektojmë më shumë jetën.

Cineplexx TEG:

Asnjë program për Eventet në Arkiv

Dashuria S'mjafton

Mortal Engines

Një vajze e re misterioze e quajtur Hester Shaw bashkon forcat me Anna Fang, një të dëbuar të rrezikshme dhe me Tom Natsworthy, një tjetër të dëbuar nga Londra, për udhëhequr një kryengritje kundër qytetit gjigand grabitqar.

Cineplexx TEG:

Asnjë program për Eventet në Arkiv

Mortal Engines

Robin Hood

Një luftëtar i kryqëzatave dhe komandanti “Moor” ngrejnë një revoltë të guximshme kundër mbretërisë së korruptuar angleze.

Cineplexx TEG:

Asnjë program për Eventet në Arkiv

Robin Hood

Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man kapërcen të gjitha dimensionet paralele dhe bashkohet me Spider-Men-ët e këtyre dimensioneve për të ndaluar një kërcënim që i kanoset të gjithëve.

Cineplexx TEG:

Asnjë program për Eventet në Arkiv

Spider-Man: Into the Spider-Verse

The Grinch

Një Grinch idhnak komploton për të shkatërruar Krishtlindjet në qytezën e Whoville.

Cineplexx TEG:

Asnjë program për Eventet në Arkiv

The Grinch