Festojmë 3 vjet në Shqipëri

Festojmë 3 vjet në Shqipëri

06.12.2016

Ditën e martë, datë 6 Dhjetor 2016, festojmë 3 vjet në Shqipëri.

Vetëm për një ditë, të gjithë filmat do të kushtojnë 200 Lekë.


Filma 2D dhe 3D për vetëm 200 Lekë.

LISTA E FILMAVE
Allied
Arrival
Doctor Strange
Fantastic Beasts and Where to Find Them
Inferno
Jack Reacher: Never Go Back
Max Steel
The Secret Life of Pets
Trolls
Underworld: Blood Wars
Vaiana

Asnjë program për Eventet në Arkiv

Max Steel

Aventurat e adoleshentit Max McGrath dhe shoqëruesit të tij alien Steel, të cilët duhet të bashkojnë e kombinojnë fuqitë e tyre të reja e të llahtarshme, për t’u shndërruar në superheroin Max Steel, i cili karikohet me energjinë që Max ka përbrenda.

Cineplexx Tirana East Gate(TEG):

Asnjë program për Eventet në Arkiv

 Max Steel

Allied

Në vitin 1942, një oficer i shërbimit inteligjent takohet në Afrikën e Veriut me një femër, luftëtare të Rezistencës Franceze, në një mision vdekjeprurës në territorin e armikut. Kur ata ribashkohen në Londër, marrëdhënia e tyre vendoset në provë nga presionet e luftës.

Cineplexx Tirana East Gate(TEG):

Asnjë program për Eventet në Arkiv

Allied

Arrival

Një gjuhëtare rekrutohet nga ushtria për të ndihmuar në përkthimin e komunikimeve të alienëve.

Cineplexx Tirana East Gate(TEG):

Asnjë program për Eventet në Arkiv

Arrival

Bad Santa 2

Nxitur nga uiski e lirë, lakmi dhe urrejtje, Williu bashkohet dhe një herë me ndihmësin e tij të vogël e zemërak, Marcus, për të grabitur një qendër bamirësie në Chicago, në vigjilje të Krishtlindjeve.

Cineplexx Tirana East Gate(TEG):

Asnjë program për Eventet në Arkiv

Bad Santa 2

Doctor Strange

Një neurokirurg me një karrierë të shkatërruar niset për të ndrequr duart e tij dhe e gjen veten duke mbrojtur botën nga kërcënime të dimensioneve të ndryshme.

Cineplexx Tirana East Gate(TEG):

Asnjë program për Eventet në Arkiv

Doctor Strange

Fantastic Beasts and Where to Find Them

Aventurat e shkrimtarit Newt Scamander në komunitetin sekret të shtrigave dhe magjistarëve në New York, shtatëdhjetë vjet përpara se Harry Potter të lexonte librin e tij në shkollë.

Cineplexx Tirana East Gate(TEG):

Asnjë program për Eventet në Arkiv

Fantastic Beasts and Where to Find Them

Inferno

Kur Robert Langdon zgjohet në një spital italian me amnezi, ai bashkohet me doktoreshën Sienna Brooks dhe së bashku ata duhet t’I bien përreth Europës duke sfiduar kohën, për të parandaluar një plan global vdekjeprurës

Cineplexx Tirana East Gate(TEG):

Asnjë program për Eventet në Arkiv

Inferno

Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher duhet të zbulojë të vërtetën e fshehur pas konspiracionit të madh qeveritar, në mënyrë që të mund të pastrojë emrin e tij. Në arrati si një i kërkuar nga ligji, Reacher zbulon një sekret potencial nga e shkuara e tij, i cili mund t’ia ndryshojë jetën përgjithmonë.

Cineplexx Tirana East Gate(TEG):

Asnjë program për Eventet në Arkiv

Jack Reacher: Never Go Back

The Secret Life of Pets

Në ngjarjet që zhvillohen në një apartament në Manhattan, jeta e Maksit si kafsha e preferuar shtëpiake përmbyset kur pronari i tij sjell në shtëpi një qen bastard, të quajtur Dukë. Atyre u duhet t’i lënë mënjanë grindjet kur zbulojnë se një lepur i bardhë i adhurueshëm e i quajtur Top Dëborë po ngre një ushtri me kafshë të braktisura për t’u hakmarrë ndaj të gjitha kafshëve të adoptuara e të lumtura dhe pronarëve të tyre.

Cineplexx Tirana East Gate(TEG):

Asnjë program për Eventet në Arkiv

The Secret Life of Pets

Trolls

Nga krijuesit e Shrek vjen komedia e animuar më e zgjuar, më gazmore, më shpotitëse e vitit, Thopërçit nga DreamWorks. Gjatë këtij sezoni veror, hyni në një botë plot ngjyra dhe të mahnitshme, të populluar nga karaktere gazmore të paharrueshme dhe zbuloni historinë e Thopërçëve tepër omptimistë, të cilët këndojnë vazhdimisht dhe pesimistët qesharakë Bergens, të cilët janë të lumtur vetëm kur kanë thopërçë në stomakun e tyre.

Cineplexx Tirana East Gate(TEG):

Asnjë program për Eventet në Arkiv

Trolls

Underworld: Blood Wars

Vampirja Selene lufton për t’i dhënë fund luftës së përjetshme midis fisit Lycan dhe grupit të vampirëve që e tradhëtuan atë.

Cineplexx Tirana East Gate(TEG):

Asnjë program për Eventet në Arkiv

Underworld: Blood Wars

Vaiana

Një vajze e re përdor talentin e saj në lundrim për t’u nisur drejt një ishull imagjinar. Aventurës së saj i bashkohet heroi i saj, gjysmëperëndia legjendare Maui.

Cineplexx Tirana East Gate(TEG):

Asnjë program për Eventet në Arkiv

Vaiana