BEST OF 2016

BEST OF 2016

çdo ditë përgjatë muajit Mars

Nga data 2 deri 29 Mars në Cineplexx vijnë 'Best of 2016'.

Filmat më të sukseshëm të 2016 gjatë Marsit me një çmim special.


Filma 2D për vetëm 200 Lekë.

16 filmat që do të rishfaqen gjatë muajit Mars:

Allied
Doctor Strange
Jack Reacher: Never Go Back
Daddy's Home
Captin America: Civil War
Central Intelligence
Bridget Jones's Baby
Jason Bourne
Star Trek Beyond
Warcraft
Teenage Mutant Ninja Turtles 2
Vaiana
Trolls
Zootropolis
Deadpool
Finding Dory

Asnjë program për Eventet në Arkiv

Warcraft

Mbretëria e Azeroth gjendet në prag lufte teksa popullsia e saj përballet me një rracë të frikshme pushtuesish: luftëtarët Ork, të cilët largohen nga shtëpitë e tyre që janë drejt shkatërrimit për të kolonizuar një tjetër. Teksa një portë hapet për të lidhur të dy botët, një ushtri gjen shkatërrimin dhe tjetra zhdukjen. Nga palët e kundërta, dy heronjtë vendosen në një përballje që do të vendosë fatet e familjes, njerëzve dhe shtëpive të tyre.

Cineplexx Tirana East Gate(TEG):

Asnjë program për Eventet në Arkiv

 Warcraft

Allied

Në vitin 1942, një oficer i shërbimit inteligjent takohet në Afrikën e Veriut me një femër, luftëtare të Rezistencës Franceze, në një mision vdekjeprurës në territorin e armikut. Kur ata ribashkohen në Londër, marrëdhënia e tyre vendoset në provë nga presionet e luftës.

Cineplexx Tirana East Gate(TEG):

Asnjë program për Eventet në Arkiv

Allied

Bridget Jones's Baby

Fokusi i Bridget në jetën e saj prej beqareje dhe në karrierën e saj do të ndërpritet kur ajo zbulon se është shtatzënë dhe me një pengesë... ajo është vetëm 50% e sigurt rreth identitetit të të atit të fëmijës së saj.

Cineplexx Tirana East Gate(TEG):

Asnjë program për Eventet në Arkiv

Bridget Jones's Baby

Captain America: Civil War

Një dyzim politik midis aktivitetit të Avengers-ave sjell një konflikt midis aleatëve të përhershëm Captain America dhe Iron Man

Cineplexx Tirana East Gate(TEG):

Asnjë program për Eventet në Arkiv

Captain America: Civil War

Central Intelligence

Pasi ribashkohet me një mik të vjetër nëpermjet Facebook-ut, një kontabilist i urtë e i sjellshëm joshet nga bota e spiunazhit ndërkombëtar.

Cineplexx Tirana East Gate(TEG):

Asnjë program për Eventet në Arkiv

Central Intelligence

Daddy's Home

Njerku Brad Whitaker po përpiqet të fitojë zemrat e fëmijëve të bashkëshortes së tij, por planet e tij kthehen me kokë poshtë kur shfaqet babai i tyre biologjik, Dusty Mayron.

Cineplexx Tirana East Gate(TEG):

Asnjë program për Eventet në Arkiv

Daddy's Home

Deadpool

Një ish-operativ i forcave speciale i nënshtrohet një eksperimenti mashtrues, pasojë e të cilit i mbeten fuqitë e përshpejtuara shëruese. Ai quhet Deadpool.

Cineplexx Tirana East Gate(TEG):

Asnjë program për Eventet në Arkiv

Deadpool

Doctor Strange

Një neurokirurg me një karrierë të shkatërruar niset për të ndrequr duart e tij dhe e gjen veten duke mbrojtur botën nga kërcënime të dimensioneve të ndryshme.

Cineplexx Tirana East Gate(TEG):

Asnjë program për Eventet në Arkiv

Doctor Strange

Finding Dory

Peshku blu miqësor por harraq ribashkohet me të dashurit e saj dhe të gjithë mësojnë disa gjëra rreth kuptimit të vërtetë të familjes.

Cineplexx Tirana East Gate(TEG):

Asnjë program për Eventet në Arkiv

Finding Dory

Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher duhet të zbulojë të vërtetën e fshehur pas konspiracionit të madh qeveritar, në mënyrë që të mund të pastrojë emrin e tij. Në arrati si një i kërkuar nga ligji, Reacher zbulon një sekret potencial nga e shkuara e tij, i cili mund t’ia ndryshojë jetën përgjithmonë.

Cineplexx Tirana East Gate(TEG):

Asnjë program për Eventet në Arkiv

Jack Reacher: Never Go Back

Jason Bourne

Jason Bourne, i cili tashmë e kujton se cili është ai në të vërtetë, përpiqet të zbulojë të vërteta të fshehura rreth të shkuarës së tij.

Cineplexx Tirana East Gate(TEG):

Asnjë program për Eventet në Arkiv

Jason Bourne

Star Trek Beyond

Ekuipazhi i Anijes së Shteteve të Bashkuara eksploron horizontet më të largëta të hapësirës së paeksploruar, ku ata ndeshen me një armik të ri misterioz, i cili i vendos në provë ata dhe gjithçka në të cilën konsiston Federata.

Cineplexx Tirana East Gate(TEG):

Asnjë program për Eventet në Arkiv

Star Trek Beyond

Teenage Mutant Ninja Turtles 2 : Out of the Shadows

Breshkat rikthehen për të shpëtuar qytetin nga një kërcënim i rrezikshëm.

Cineplexx Tirana East Gate(TEG):

Asnjë program për Eventet në Arkiv

Teenage Mutant Ninja Turtles 2 : Out of the Shadows

Trolls

Nga krijuesit e Shrek vjen komedia e animuar më e zgjuar, më gazmore, më shpotitëse e vitit, Thopërçit nga DreamWorks. Gjatë këtij sezoni veror, hyni në një botë plot ngjyra dhe të mahnitshme, të populluar nga karaktere gazmore të paharrueshme dhe zbuloni historinë e Thopërçëve tepër omptimistë, të cilët këndojnë vazhdimisht dhe pesimistët qesharakë Bergens, të cilët janë të lumtur vetëm kur kanë thopërçë në stomakun e tyre.

Cineplexx Tirana East Gate(TEG):

Asnjë program për Eventet në Arkiv

Trolls

Vaiana

Një vajze e re përdor talentin e saj në lundrim për t’u nisur drejt një ishull imagjinar. Aventurës së saj i bashkohet heroi i saj, gjysmëperëndia legjendare Maui.

Cineplexx Tirana East Gate(TEG):

Asnjë program për Eventet në Arkiv

Vaiana

Zootropoli

Në qytetin e kafshëve antropomorfike, dhelpra një artiste e arratisur dhe një lepur Polic fillestar duhet të punojnë së bashku për të zbuluar një komplot.

Cineplexx Tirana East Gate(TEG):

Asnjë program për Eventet në Arkiv

Zootropoli