BEST OF 2015

BEST OF 2015

çdo ditë përgjatë muajit Prill

Nga data 1 deri 30 Prill në Cineplexx vijnë 'Best of 2015'.

Filmat më të sukseshëm të 2015 gjatë Prillit me një çmim special.


Filma 2D dhe 3D për vetëm 200 Lekë.

Asnjë program për Eventet në Arkiv

Alvin and the Chipmunks: The Road Chip

Pas disa keqkuptimeve, Alvin, Simon dhe Theodore besojnë se Dave do të propozojë për martesë të dashurën e tij të re në Miami dhe do t'i braktisë. Ata kanë vetem tre ditë kohë për të ndaluar propozimin.

Cineplexx Tirana East Gate(TEG):

Asnjë program për Eventet në Arkiv

Alvin and the Chipmunks: The Road Chip

Ant-Man

Armatosur me një super-kostum dhe me aftësinë e habitshme që të tkurret nëpër shkallë duke u rritur në forcë, Scott Lang duhet të përqafojë heroin e tij të brëndshëm dhe të ndihmojë Dr. Hank PYM për të realizuar një plan për të shpëtuar botën.

Cineplexx Tirana East Gate(TEG):

Asnjë program për Eventet në Arkiv

Ant-Man

Avengers: Age of Ultron

Kur Tony Stark përpiqet të fillojë një program paqeruajtës, gjërat nuk shkojnë ashtu siç duhet dhe tani është në dorën e Avengers të ndalojnë Ultronin e lig dhe planet e tij të tmerrshme.

Cineplexx Tirana East Gate(TEG):

Asnjë program për Eventet në Arkiv

Avengers: Age of Ultron

Big Hero 6

Hiro Hamada i adhuron robotët për gjithçka. Djali tech-savyy është aq i çmëndur pas tyre, sa ai është i njohur si ekspert në këtë fushë në të gjithë San Fransokyo. Miku i tij më i mirë është një robot dhe ata që besojnë se nuk ka zemër, nuk e njohin mirë Baymax!

Cineplexx Tirana East Gate(TEG):

Asnjë program për Eventet në Arkiv

Big Hero 6

Bridge of Spies

Një avokat amerikan rekrutohet nga CIA gjatë Luftës së Ftohtë për të ndihmuar të shpëtojë një pilot të arrestuar në Bashkimin Sovjetik.

Cineplexx Tirana East Gate(TEG):

Asnjë program për Eventet në Arkiv

Bridge of Spies

Everest

Bazuar në historinë e vërtetë dhe të pabesueshme, Baltasar Kormákur drejton Jake Gyllenhaal, Josh Brolin, Jason Clarke, dhe John Houks në këtë aventurë-dramë vendosur në vitin 1996, kur një ekspeditë ngjitjeje në Malin Everest shkatërrohet nga një stuhi e rëndë dëbore dhe sjell si pasojë vdekjen e tetë alpinistëve.

Cineplexx Tirana East Gate(TEG):

Asnjë program për Eventet në Arkiv

Everest

Fast & Furious 7

Deckard Shaw kërkon të hakmerret ndaj Dominic Toretto dhe familjes së tij për vdekjen e vëllait të tij.

Cineplexx Tirana East Gate(TEG):

Asnjë program për Eventet në Arkiv

Fast & Furious 7

Fifty Shades of Grey

Jeta e studentes së Letërsisë Anastasia Steele ndryshon përgjithmonë kur ajo takon bilionerin tërheqës Christian Grey.

Cineplexx Tirana East Gate(TEG):

Asnjë program për Eventet në Arkiv

Fifty Shades of Grey

Hotel Transylvania 2

Kur Vampiri Vlad i stilit shumë shumë shumë të vjetër mbërrin në hotel për një mbledhje familjare të rëndësishme, Hotel Transylvania ndodhet në një përplasje të mbinatyrshme midis stilit të vjetër dhe stilit të ri modern.

Cineplexx Tirana East Gate(TEG):

Asnjë program për Eventet në Arkiv

Hotel Transylvania 2

Inside Out

Pasi një vajzë shkon në një shtëpi të re, emocionet e saj janë zhytur në kaos duke e bërë atë të humbasë kontrollin e mendjes së saj.

Cineplexx Tirana East Gate(TEG):

Asnjë program për Eventet në Arkiv

Inside Out

Jurassic World

Njëzet e dy vjet pas ngjarjeve të Jurassic Park (1993), ishulli Nublar tani përmban një park dinosaurësh plotësisht funksional, Jurassic World, i parashikuar fillimisht nga John Hammond. Pas 10 vitesh funksion dhe normat e vizitorëve në rënie, u krijua një atraksion i ri për të rizgjuar interesin e vizitorëve në një mënyrë të tmerrshme.

Cineplexx Tirana East Gate(TEG):

Asnjë program për Eventet në Arkiv

Jurassic World

Minions

Gru është rekrutuar nga një organizatë për të ndaluar Scarlet Overkill, gruan super djallëzore, e cila së bashku me bashkëshortin e saj Herb, krijon një komplot për të pushtuar botën.

Cineplexx Tirana East Gate(TEG):

Asnjë program për Eventet në Arkiv

Minions

Spectre

Një mesazh i fshehtë nga e kaluara e Bond e dërgon atë në një shteg të ri për të zbuluar një organizatë keqbërëse. Ndërkohë që M lufton forcat politike për të mbajtur gjallë shërbimin sekret, Bond përpiqet të zbulojë të vërtetën e tmerrshme prapa Spektrit.

Cineplexx Tirana East Gate(TEG):

Asnjë program për Eventet në Arkiv

Spectre

Star Wars: Episode VII - The Force Awakens

Një vazhdim i sagës krijuar nga George Lucas vendosur tridhjetë vjet pas Star Wars: Episode VI - Rikthimi i Jedi-t (1983).

Cineplexx Tirana East Gate(TEG):

Asnjë program për Eventet në Arkiv

Star Wars: Episode VII - The Force Awakens

Ted 2

Çifti i sapo martuar Ted dhe Tami-Lynn duan të kenë një fëmijë, por që të bëhen prindër, Ted do të duhet të provojë në gjykatë se ai është një person.

Cineplexx Tirana East Gate(TEG):

Asnjë program për Eventet në Arkiv

Ted 2

The Big Short

Katër ekspertë të botës së financës parashikojnë krizën financiare të kredive dhe të banesave në mes të viteve 2000 dhe vendosin ti shpallin luftë bankave të mëdha për lakminë dhe mungesën e largpamësisë.

Cineplexx Tirana East Gate(TEG):

Asnjë program për Eventet në Arkiv

The Big Short

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

Pasi u simbolizua si "Mockingjay", Katniss Everdeen dhe Distrikti i 13-të angazhohen në një revolucion kundër Kapitol-it autokratik.

Cineplexx Tirana East Gate(TEG):

Asnjë program për Eventet në Arkiv

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Peanuts Movie

Snoopy niset në misionin e tij më të madh së bashku me skuadrën e tij, ndërkohë që miku i tij më i mirë Charlie Brown gjithashtu nis rrugëtimin e tij për tu kthyer në shtëpi.

Cineplexx Tirana East Gate(TEG):

Asnjë program për Eventet në Arkiv

The Peanuts Movie

The Revenant

Në vitet 1820, Hugh Glass, një banor i zonave kufitare, nis hakmarrjen e tij ndaj atyre që e braktisën duke e menduar të vdekur pasi u sulmua në pyll nga një ari.

Cineplexx Tirana East Gate(TEG):

Asnjë program për Eventet në Arkiv

The Revenant