Sezoni i Baletit të Bolshoit 2016/2017

Cineplexx prezanton për herë të tretë në ekranin e madh sezonin e Baletit të Bolshoit 2016-2017.

Çmimi për një Biletë 1200 LEK.

Në qoftë se dëshironi të blini më shumë se 3 bileta do të përfitoni ulje çmimi.

Për të shtatin vit rradhazi, Baleti i Bolshoit i hap dyert e kinemasë audiencës botërore, për sezonin 2016-2017, duke lavdëruar klasicizmin e pametë dhe performancat guximtare. Me klasikët e përjetshëm (Arrëthyesi, Bukuroshja e Fjetur, Liqeni i Mjelmave), prodhimet që mbajnë nënshkrimin e Bolshoit (Epoka e Artë, Përroi i Shndërritshëm, Një Hero i Kohës Tonë)>/b> dhe një mbrëmje dedikuar koreografisë moderne (Një Mbrëmje Bashkëkohore): Bolshoi provon edhe një herë se është një nga kompanitë kryesore të baletit në botë.

Asnjë program për Eventet në Arkiv

Arrëthyesi

Muzika: Peter Tschaikowsky

E dielë, 20 Dhjetor 2015, ora: 16:00

Balet: 140 minuta

Çmimi: 1200 Lek

Cineplexx Tirana East Gate(TEG):

Asnjë program për Eventet në Arkiv

Arrëthyesi

Epoka e Artë

Në një qytet bregdetar ku bizneset dhe mafia po lulëzojnë, kabareja Epoka e Artë është streha e preferuar e natës për kërcimtarët, banditët dhe festuesit e rinj, ku peshkatari i ri Boris bie në dashuri me Ritën, një vallëtare të bukur, por gjithashtu mikeshë e një gangster të qytetit…

Cineplexx Tirana East Gate(TEG):

Asnjë program për Eventet në Arkiv

Epoka e Artë

Përroi i Shndërritshëm

Gjatë festivalit të të korrave në një fermë kolektive, një trupë vizitore baleti ribashkon një balerinë me mikeshën e saj të fëmijërisë, Zina. Në mënyrë që t’i japë një mësim bashkëshortit të saj tradhëtar, Zina, balerina dhe bashkëshorti i balerinës vendosin të ndërrojnë rolet në mbrëmje…

Cineplexx Tirana East Gate(TEG):

Asnjë program për Eventet në Arkiv

Përroi i Shndërritshëm

Bukuroshja e Fjetur

Në ditëlindjen e saj të 16-të, një mallëkim nga e liga Carabosse bën që princesha e bukur Aurora të bjerë në një gjumë të thellë për 100 vjetë. Vetëm puthja e një princi do të mund ta zgjojë atë...

Cineplexx Tirana East Gate(TEG):

Asnjë program për Eventet në Arkiv

Bukuroshja e Fjetur

Liqeni i Mjellmave

Nën dritën e hënës, në brigjet e një liqeni misterioz, Princi Siegfried takon femrën-mjelmë të magjepsur, Odette. Totalisht i magjepsur nga bukuria e saj, ai i betohet asaj për besnikëri. Sidoqoftë, princi e kupton tepër vonë se fati ka një tjetër plan për të…

Cineplexx Tirana East Gate(TEG):

Asnjë program për Eventet në Arkiv

Liqeni i Mjellmave

Një Mbrëmje Bashkëkohore

Për një mbrëmje, Bolshoi ndërmerr me guxim një sfidë me Kafazin nga Jerome Robbins, Studimin e Harald Lander dhe Sezonin Rus të Alexei Ratmansky. Ky takim midis disa prej kërcimtarëve më të mirë në botë dhe mjeshtrave të koreografisë bashkëkohore rezulton në një sintezë të jashtëzakonshme të të sjellurit në të njëjtin nivel të energjisë së Robbins, virtuozitetin e Lander dhe madhështine e mprehtë të Ratmansky.

Cineplexx Tirana East Gate(TEG):

Asnjë program për Eventet në Arkiv

Një Mbrëmje Bashkëkohore

Një Hero i Kohës Tonë

Pechorin, një oficer i ri niset në një udhëtim nëpër malet madhështore të Kaukazit, në një rrugë që përcaktohet nga takimet e tij pasionante. I zhgënjyer dhe i pakujdesshëm, ai shkakton dhimbje tek vetja dhe gratë përreth tij…

Cineplexx Tirana East Gate(TEG):

Asnjë program për Eventet në Arkiv

Një Hero i Kohës Tonë