Prince Igor

Werther

Mars 2014

Suksesi vazhdon! Shijoni transmetimin direkt të sezonit 2013/14 të Operas Metropolitan në Nju Jork.

1.400 Lek çmimi normalOpera shfaqet Live nga Metropolitan Opera Of New York

Nuk ka limit moshe

METROPOLITAN OPERA OF NEW YORK : TRANSMETIM LIVE NË HIGH DEFINITIONVjen LIVE në Cineplexx Albania repertori i famshëm i Metropolitan Opera of New York. I vlerësuar prej kritikëve të operas
anë e mbanë botës si një prej operave më të mira, transferohet në ekranin e madhe të Cineplexx për të gjithë ju adhuruesit
e operas.Me një cilësi të pakrahasueshme të imazhit dhe audios ne ju sigurojmë një vënd të parë në operat me famë botërore
duke shijuar cdo moment dhe emocion drejt për së drejti. Gjatë pushimit të shkurtër ju do të gjeni një banket te vogel rifreskues
ose do të ndiqni intervistat e yjeve prapa skenave.


Werther(Opera), NY MET 2014

Muzika nga Jules Massenet

Këndohen në Rusisht me titra Anglisht

E Shtunë 15 Mars 2014, ora 18:00

Opera: rreth 195 minuta

Çmimi i biletës : 1.400 Lek

Kinemaja ka të drejtë të ndryshoj programin sipas nevojës!

Prince Igor

Asnjë program për Eventet në Arkiv

12 year a Slave

“12 Years Slave” është bazuar në një histori të vërtetë dhe të jashtzakonshme të një njeriu që lufton për mbijetesë dhe liri. Para luftës civile në Amerikë një njeri me ngjyrë, Solomon Northup nga New York është rrëmbyer dhe shitur në shtetet e jugut si skllav. Duke u përballur me mizorinë, Solomon lufton jo vetëm për mbijetesë por edhe për të rifituar dinjitetin e tij.

Cineplexx Tirana East Gate(TEG):

Asnjë program për Eventet në Arkiv

12 year a Slave