Filmi juaj i preferuar

Zgjidhni kinemanë tuaj të preferuar kështu do ta keni më të lehtë te lundroni në faqen tonë

Mbyll

Filmi juaj i preferuar

  • Cineplexx QTU
  • Cineplexx TEG
LA BAYADÈRE

La Bayadère, BOLSHOI, 2019

20 JANAR 2019

Transmetimi i drejtpërdrejtë i Baletit të Bolshoit në Moskë, 2019/01/20.

1.200 Lekë çmimi normal

Asnjë program për Eventet në Arkiv

RRETH BALETIT "LA BAYADÈRE"

Kërcimtarja e tempullit, Nikiya dhe luftëtari Solor bien në dashuri, duke i hapur rrugë pasioneve të nxehta dhe intrigave vdekjeprurëse kur Rajah dhe vajza e tij Gamzatti zbulojnë dashurinë e tyre të ndaluar. La Bayadère është një nga veprat më të mëdha të historisë së baletit klasik - një histori dashurie, vdekjeje dhe gjykimi hakmarrës të vendosur në Indi. Setet verbuese, kostumet, dhe një nga skenat më të larmishme në balet, "Mbretëria e hijeve", ndriçojnë përrallën tragjike të dashurisë së dënuar të Nikiya për luftëtarin Solor, dhe shpengimin e tyre të fundit. Për të mos u humbur!

Cineplexx TEG:

Asnjë program për Eventet në Arkiv