Filmi juaj i preferuar

Zgjidhni kinemanë tuaj të preferuar kështu do ta keni më të lehtë te lundroni në faqen tonë

Mbyll

Filmi juaj i preferuar

  • Cineplexx QTU
  • Cineplexx TEG

Family Day

Cineplexx TEG dhe QTU

Ditën e dielë, datë 8 janar, ora 12:00-15:00 ju mirëpresim në eventin "Dita e Familjes" që do të organizohet njëkohësisht në Cineplexx TEG & QTU, dedikuar filmave më të fundit për fëmijë në kinema!

Në program do të jenë "Lyle, Lyle, Crocodile", "Maçoku me Çizme: Dëshira e fundit" dhe "Norm of The North: King Sized Adventure"

Asnjë program për Eventet në Arkiv

DETAJET E EVENTIT

Family Days janë evente të organizuara posaçërisht për fëmijët. Gjatë Family Day organizojmë lojra, dhurata, animacione dhe aktivitete të ndryshme me qëllim që eksperienca juaj e kinemasë të bëhet edhe më fantastike!

Aktivitetet në të dy kinematë tona do të jenë:

• 10 kuti dhuratë nga Sensory Play Albania
• 10 kupona për hyrje falas në këndin e lojrave Latitude Tirana
• Animatorë
• Tullumbace
• Facepaint

*Fituesit shpallen në sallë, përpara fillimit të shfaqjeve brenda harkut kohor 12:00-15:00. 1 fitues për sallë në secilën kinema.

Lyle, Lyle, Crocodile

Lyle është një krokodil që jeton me familjen Primm që ndihmon me punët e shtëpisë dhe luan me fëmijët e lagjes, por një nga fqinjët e tyre këmbëngul që Lyle i përket një kopshti zoologjik. Z. Grumps dhe macja e tij, Loretta, nuk i pëlqejnë krokodilët dhe Lyle përpiqet të provojë se ai nuk është aq i keq sa të tjerët mund të mendojnë.

Lyle, Lyle, Crocodile

Norm of the North: King Sized Adventure

Një artefakt i lashtë kinez është vjedhur nga një arkeolog i ligë i quajtur Dexter. Me ndihmën e miqve të tij Lemming, Norm duhet të mbajë fjalën e tij dhe të nisë një udhëtim nëpër botë për të ndihmuar në rikuperimin e artefaktit për popullin e Kinës.

Norm of the North: King Sized Adventure

Puss In Boots: The Last Wish

Maçoku Me Çizme zbulon se pasioni i tij për aventurën ka bërë të vetën: ai ka djegur tetë nga nëntë jetët e tij. Ai nis një udhëtim epik për të gjetur legjendën e Dëshirës së Fundit dhe për të rikthyer nëntë jetët e tij.

Puss In Boots: The Last Wish