Filmi juaj i preferuar

Zgjidhni kinemanë tuaj të preferuar kështu do ta keni më të lehtë te lundroni në faqen tonë

Mbyll

Filmi juaj i preferuar

  • Cineplexx QTU
  • Cineplexx TEG

Family Day

E shtunë, 10 dhjetor

Ditën e shtunë, datë 10 dhjetor, ora 12:00-15:00 ju mirëpresim në eventin "Dita e Familjes" që do të organizohet njëkohësisht në Cineplexx TEG & QTU, dedikuar filmit më të ri "Maçoku me Çizme: Dëshira e fundit".

Me kartën e Klubit Familjar të Filmit, fëmijët 4-14 vjeç përfitojnë ulje në çmimin e biletës.

Asnjë program për Eventet në Arkiv

DETAJET E EVENTIT

Family Days janë evente të organizuara posaçërisht për fëmijët. Gjatë Family Day organizojmë lojra, dhurata, animacione dhe aktivitete të ndryshme me qëllim që eksperienca juaj e kinemasë të bëhet edhe më fantastike!


Aktivitetet në secilën kinema do të jenë:

CINEPLEXX TEG
- Pije falas në hyrje dhe maskota nga Amita Albania
- 6 Arusha Hamleys dhuratë dhe argëtim me maskotë nga dyqani më i ri i lodrave në Tiranë Hamleys Albania
- 6 kuponë me vlerë 1000 lekë nga The Entertainer
- 6 lodra dhuratë nga Albagame
- 6 klasa arti dhuratë nga Sensory Play Albania
- Animatorë, tullumbace dhe facepaint

CINEPLEXX QTU
- Biskota falas në hyrje nga Biscotello
- 4 Arusha Hamleys dhuratë dhe argëtim me maskotë nga dyqani më i ri i lodrave në Tiranë Hamleys Albania
- 4 kuponë me vlerë 1000 lekë nga The Entertainer
- 4 lodra dhuratë nga Albagame
- 4 klasa arti dhuratë nga Sensory Play Albania
- Animatorë, tullumbace dhe facepaint

*Fituesit shpallen në sallë, përpara fillimit të shfaqjeve brenda harkut kohor 12:00-15:00. 1 fitues për sallë në secilën kinema.

Puss In Boots: The Last Wish

Maçoku Me Çizme zbulon se pasioni i tij për aventurën ka bërë të vetën: ai ka djegur tetë nga nëntë jetët e tij. Ai nis një udhëtim epik për të gjetur legjendën e Dëshirës së Fundit dhe për të rikthyer nëntë jetët e tij.

Puss In Boots: The Last Wish